ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi wyprodukuje 300 tysięcy elektryków rocznie

Aktualizacja sterowników układu graficznego także dla Xiaomi

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Pod koniec ubiegłego roku Qualcomm ogłosił możliwość dostarczania aktualizacji sterowników układów graficznych za pośrednictwem Sklepu Play. Dzięki temu rozwiązaniu smartfony będą mogły robić się wydajniejsze z czasem. Co więcej, mogą otrzymać wsparcie dla nowszych gier, dzięki temu te będą działały na nich znacznie lepiej. Aktualizacja układu graficznego może z czasem stać się równie istotna dla smartfonów, jak obecnie jest dla PC.

Xiaomi z aktualizacją sterowników Qualcomma

Xiaomi z aktualizacją sterowników Qualcomma

W zeszłym miesiącu firma dodała obsługę starszych chipsetów. Urządzenia firm Samsung i Google, które jako pierwsze uzyskały tę funkcję. Okazuje się, że właśnie dołączyło do nich Xiaomi. Chociaż w nieco innej formie. Firma bowiem dodała nową funkcję jednak nie poprzez Sklep Play, a dedykowaną aplikację. Nie ma w tym jednak nic dziwnego. Nowa funkcjonalność trafiła bowiem do Państwa Środka. Jak dobrze wiemy, w Chinach usługi Google zwyczajnie nie istnieją, więc aktualizowanie przez Sklep Play byłoby niemożliwe. Zamiast tego producent we współpracy z Qualcommem opracował program GPU Driver Update.

Zobacz też: Aparat 250 MPx w drodze! Samsung ma już pomysł na te matryce

Obecnie ma ona na celu niezależne aktualizacje poprawiające stabilność takich gier jak Crash 3, Peace Elite, Fortnite i innych popularnych tytułów na tamtym rynku. Najprawdopodobniej, kiedy rozwiązanie to trafi do naszego regionu, to będzie realizowane przez Sklep Play. Niestety, wciąż nie wiadomo kiedy to nastąpi. Wkrótce po ogłoszeniu tego nowego procesu aktualizacji, firma Qualcomm wyjaśniła, że aktualizacje sterowników GPU nie będą miały charakteru miesięcznych poprawek bezpieczeństwa. Te mają się pojawiać dopiero wtedy, kiedy będą naprawdę konieczne.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy