ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Galaxy S20 - pękający aparat

Kolejny problem z aparatem w Samsungu Galaxy S20 Ultra – tym razem w pełni fizyczny

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Galaxy S20 Ultra może być szczytem technologii smartfonów, ale nie jest bez wad. Do tej pory mieliśmy już problemy z zielonym ekranem. Te na szczęście zostały już naprawione. Kolejny problem, w pełni fizyczny dotyczy łapania ostrości przez aparat. Ten element smartfona wydaje się pechowy. Zgodnie z doniesieniami użytkowników, w urządzeniu może występować wada konstrukcyjna, która powoduje losowe pękanie osłony aparatu.

Samsung Galaxy S20 Ultra – pękający aparat

Samsung Galaxy S20 Ultra pękający aparat

Jak donosi serwis Sammobile, dziesiątki właścicieli skarżyło się na ten problem na oficjalnych forach Samsunga. Oni wszyscy twierdzą, że telefon nie został upuszczony i że szybka ochronna na aparacie stłukła się sama. Niektórzy użytkownicy dodają, że problem zaczął się od niewielkiego pęknięcia wyglądającego jak rysa, która powstała na teleobiektywie. Następnie pęknięcie nadal się rozszerza, jeszcze bardziej ograniczając możliwości robienia zdjęć z zoomem. Inni natomiast twierdzą, że szkło pęka niespodziewanie. Warto pamiętać, że pęknięcia powstają w różnych miejscach. Jeden z użytkowników zarzekał się nawet, że dźwięk pękającego szkła obudził go w środku nocy. Jak widać, wygląda to tak, jakby coś od środka przebiło szybkę ochronną aparatu. Oczywiście to tylko jedno z przykładowych zdjęć. Wielu użytkowników potwierdza jednak, że u nich wygląda to podobnie. Rzecz jasna nie wszyscy.

Zobacz też: Vive Sync – czyli praca zdalna w wirtualnej rzeczywistości od HTC

Niejasne jest, co może spowodować pęknięcie osłony aparatu. Pojawiają się spekulacje, że pomiędzy osłoną a aparatem znajduje się gaz, który jest odpowiedzialny za pękanie szybki. To raczej można wykluczyć już na starcie. Najbardziej prawdopodobną opcją są naprężenia w szkle, które prowadzą do jego uszkodzenia. Nie wiadomo jednak, czy to wada konstrukcyjna i są one wywoływane przez obudowę smartona, czy też błędny proces technologiczny sprawił, że w samej tafli występują naprężenia wewnętrzne. Złą wiadomością dla osób poszkodowanych jest to, że Samsung klasyfikuje to jako nic innego jak uszkodzenia kosmetyczne. To oznacza, że nie jest on objęty standardową gwarancją. Każdy, kto chce naprawić szybę, będzie musiał wydać równowartość 400 dolarów, lub 100 dolarów, jeśli jest zapisany do planu Premium Care firmy Samsung.

Źródło: Sammobile

Sprawdź najnowsze wpisy