google nexus

 

Wszystko wskazuje na to, że po długich domysłach i tonach plotek o Nexusie 6 wreszcie znamy jego dokładną specyfikację oraz wygląd. Portal Android Police powołując się na sobie tylko znane źródła opublikował dzisiaj obszerny materiał na temat najnowszego smartfona sygnowanego logiem Google. Oczywiście w przypadku tego typu informacji nigdy nie ma 100% pewności, że wszystko się potwierdzi, ale ton w jakim piszą redaktorzy AP wskazuje, że są pewni wiarygodności źródła.

 

Właściwie poprawniej byłoby napisać o Nexusie 6 „phablet”, ponieważ według przecieku mamy do czynienia z urządzeniem o 5,9 calowym ekranie i naprawdę potężnych podzespołach. Producentem Nexusa 6 została Motorola, a sam sprzęt ma być powiększoną i ulepszoną wersją Motoroli X. Oto jak ma on wyglądać (grafika została stworzona przez redaktora AP na podstawie informacji jakie udało mu się uzyskać):

 

nexus2cee_n6lf3

 

Nad i pod ekranem widzimy głośniki stereo a przyciski głośności i zasilania mają być przesunięte w dół, co przy tak dużym urządzeniu pozwoli na ich wygodną obsługę. Choć nie mówi tego źródło spodziewamy się, że producent zdecyduje się na zamontowanie układu Qualcomm Snapdragon 805 , wspieranego przez 3 GB pamięci RAM. Pewne jest za to, że duże rozmiary urządzenia pozwolą na zamontowanie akumulatora o pojemności aż 3200 mAh a główny aparat będzie posiadał 13 MP matrycę, optyczną stabilizację obrazu oraz dwie diody doświetlające. Ogromny ekran o przekątnej, przypominam, 5,9 cala ma mieć rozdzielczość 2560 x 1440 px, co daje zagęszczenie pikseli na poziomie około 496 ppi.

 

Nexus 6 ma być na tyle podobny do Motoroli X, że wspierał będzie niektóre z akcesoriów produkowanych z myślą o tej drugiej. Mam tu na myśli przede wszystkim super szybką ładowarkę pozwalającą w 15 min naładować akumulator w stopniu wystarczającym na 8 godzin pracy.

 

Osobną sprawą jest warstwa systemowa. Google podobno zdecydowało się na pozostawienie standardowej aplikacji do obsługi SMS, nie zmuszając do używania w tej roli Hangouts. W oczy rzucają się  też odświeżone ikony poszczególnych aplikacji oraz wskaźniki w belce powiadomień. Oczywiście nowy Nexus na pewno będzie pracował pod kontrolą Androida L.

 

Niestety nadal niewidomą pozostaje kwestia czy Google zdecyduje się na wydanie obok phabletu nowej wersji Nexusa 5. Osobiście podejrzewam, że niedługo zobaczymy nagłówki krzyczące o premierze Nexusa 5 2014. Jednak 5,9 cala to może być za wiele nawet dla wielbicieli dużych ekranów…

 

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Bąk

Elektronik, twórca internetowego wideo, geek i maniak Androida.