TSMC planuje jeszcze w drugim kwartale tego roku rozpocząć masową produkcję układów w procesie litograficznym 5 nm. Okazuje się jednak, że Samsung nie pozostaje w tyle. Koreański gigant właśnie ogłosił, że rozpocznie masową produkcję w tej technologii w tym samym czasie. Nowy proces technologiczny TSMC, nazwany przez firmę jako N5, cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że gigant musiał odesłać wiele firm z kwitkiem. I tu rodzi się szansa dla Samsunga, który może przejąć część z takich klientów.

Samsung z procesem 5 nm w 2Q 2020

Samsung z procesem 5 nm w 2Q 2020

Samsung w oświadczeniu w tej sprawie dodał również, że będzie nadal inwestować w zaawansowane procesy. Producent planuje w przyszłości stworzyć technologię dla 3 nm GAA. Zakład Samsung V1, zlokalizowany w Hwaseong w Korei Południowej, jest tym, w którym odbywać się będzie produkcja. Jest to specjalistyczna placówka wyposażona w najnowocześniejszą technologię na rynku. Dzięki temu przejście na niższe procesy będzie w jej przypadku niezwykle łatwe do wdrożenia. Ostatnio pojawiły się doniesienia, że Google współpracuje z Samsungiem przy produkcji swojego procesora. Ma on trafić do smartfonów z serii Pixel i Pixelbooków. Jego premiera jest planowana na ten rok. I tak, zostanie on wyprodukowany w procesie 5 nm.

Zobacz też: Hulajnogi elektryczne Fiat – marka dorzuca dwa modele dla młodziaków

To jednak nie koniec sukcesów Koreańczyków na tym polu. Jakiś czas temu producent poinformował, że Samsung Electronics wygrał kontrakt na produkcję nowych modemów Qualcomma dla sieci 5G. Jest to duży impuls dla firmy, która chce rywalizować z TSMC. Aby uzyskać przewagę nad Tajwańczykami, Samsung miał rozpocząć masową produkcję w procesie 3 nm od 2021 roku. Wydaje się jednak, że pandemia COVID-19 pokrzyżuje te plany. Według doniesień koronawirus już teraz utrudnił Samsungowi realizację zaplanowanej instalacji urządzeń dla nowych linii produkcyjnych. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.