Wyniki finansowe Google w 1Q 2020

Obecna sytuacja służy Google – ponadprzeciętny ruch to powód do zadowolenia

Newsy

Firma macierzysta Google Alphabet ogłosiła właśnie wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2020 roku. Globalna pandemia oczywiście odbiła się na nich w znacznym stopniu. Jednak w przeciwieństwie do większości firm Google ma powody do zadowolenia. Alphabet i dyrektor generalny Google Sundar Pichai nazwali to opowieścią o dwóch kwartałach. W rozmowie z inwestorami na temat wyników i zauważyli, że wyniki reklamowe w marcu, po dwóch bardzo silnych miesiącach, stały się wręcz fenomenalne.

Wyniki finansowe Google w 1Q 2020 roku

Wyniki finansowe Google w 1Q 2020

Korzystanie z wyszukiwarki Google przeżywa rozkwit. W szczytowym okresie związane z koronawirusem aktywność wyszukiwania była cztery razy większa od aktywności wyszukiwania w trakcie Super Bowl. Warto pamiętać, że szczyty zwykle się notuje właśnie w trakcie tej imprezy. Ponadto łączny czas, jaki użytkownicy spędzili oglądając filmy na YouTube, również znacznie wzrósł. Niestety, w obydwu tych przypadkach szef Google nie pochwalił się konkretnymi liczbami. Więcej konkretów poznaliśmy na temat Androida. Pichai stwierdził, że ludzie spędzają znacznie więcej czasu w aplikacjach i chętniej je pobierają. Wzrost aktywności w Sklepie Play w marcu wyniósł 30% względem lutego bieżącego roku.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Zobacz też: Diagnostyczna Sztuczna Inteligencja Google świetnie działa w laboratorium – i tylko w nim

Ogólnie rzecz biorąc, Google ma ponad 2,5 miliarda aktywnych urządzeń korzystających ze sklepu z aplikacjami miesięcznie. Mimo to w tym kwartale firma odnotowała spadek aktywności urządzeń w związku z globalnym spadkiem popytu konsumentów. Dużo gorzej prezentuje się rynek urządzeń, jednak i tu nie obyło się bez wzrostów. Okazało się bowiem, że znacznie wzrosło zainteresowanie Chromebookami. Ich sprzedaż wzrosła aż o 400% względem analogicznego okresu roku poprzedniego. To oznacza, że system operacyjny Google cieszy się coraz większym zainteresowaniem. 

Finanse Google

Jeśli chodzi o sposób, w jaki to wszystko wpłynęło na wynik finansowy Google, firma nadal zwiększała przychody o 13 procent z roku na rok do 41,2 mld dolarów. Stało się to głównie na podstawie wyszukiwarki, YouTube i usługi chmurowe. Mimo to firma z obawami patrzy w przyszłość. Dyrektor finansowy Google Ruth Porat powiedział, że będzie to trudny kwartał dla branży reklamowej, która pozostaje największym motorem napędowym przychodów firmy. Wszystko jednak będzie zależało od wpływu pandemii na nadchodzące miesiące.

Źródło: Engadget


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x