ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi Mi Band 4 poda tętno innym aplikacjom

Xiaomi Mi Band 4 nareszcie zacznie dzielić się danymi z zewnętrznymi aplikacjami

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Xiaomi Mi Band 4 to świetna opaska. Nie oznacza to jednak, że jest idealna. Wiele osób może tutaj pomyśleć o braku NFC i obsługi Google Pay. Sam mam jednak z nią nieco inny problem. Otóż uwielbiam piesze wędrówki. Od lat do zapisywania trasy korzystam z Endemondo. Niestety, Mi Band 4 nie dzieli się z zewnętrznymi aplikacjami danymi ze swoich czujników. Próbowałem się przekonać do aplikacji Xiaomi, jednak ta niestety, jest nieco zbyt uboga.

Xiaomi Mi Band 4 poda tętno innym aplikacjom

Xiaomi Mi Band 4 poda tętno innym aplikacjom

Na całe szczęście w ciągu kilku najbliższych dni się to może zmienić. Najnowsza aktualizacja oprogramowania dla opaski, czyli wersja V1.0.9.48 ma przynieść ze sobą istotną zmianę. Dzięki niej opaska dostanie możliwość udostępniania danych tętna innym urządzeniom lub aplikacjom. Aktualizacja przynosi również przeprojektowane ustawienia wyświetlania w aplikacji w smartfonie. Ta ma stać się bardziej czytelna, co również nie jest bez znaczenia. Dzięki temu użyteczność Xiaomi Mi Band 4 znacznie wzrośnie dla osób uwielbiających sport. A nawet niedzielni amatorzy wędrówek tacy jak ja wiele na tym zyskają.

Zobacz też: Tani OnePlus jest zwyczajnie potrzebny i ma pojawić się w wakacje

Z drugiej strony nie ma tu za co chwalić Xiaomi. Takie rozwiązanie powinno być w standardzie. W końcu dzielenie się tętnem nie jest czymś wyjątkowym dla opasek tego producenta. Ta szczególna cecha była dostępna w Mi Band 3. Jednak firma zdecydowała się na usunięcie jej z Mi Band 4 z nieokreślonych powodów. Na szczęście, użytkownicy znów będą mogli z niej zacząć korzystać. Od Kiedy? No cóż… Ta aktualizacja przychodzi w partiach. Te obejmują konkretne regiony. Jak na razie moja opaska kupiona z oficjalnej polskiej dystrybucji korzysta z wersji oprogramowania V1.0.9.42. Podejrzewam, że u innych osób w Polsce również właśnie taka wersja jest dostępna. Musimy więc uzbroić się w cierpliwość i po prostu poczekać.

Źródło: Gizchina

Sprawdź najnowsze wpisy