czas pracy iphone'a se 2020

Czas pracy na 1 ładowaniu iPhone’a SE 2020 na tle innych smartfonów Apple – koniec wątpliwości

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Najnowszy smartfon od Apple jest już dostępny i w sieci pojawiły się pierwsze testy tego modelu. Wiele wątpliwości budzi czas pracy iPhone’a SE 2020 – niektórzy zagraniczni recenzenci są nim zachwyceni, inni wręcz przeciwnie. Sprawy nie ułatwia bardzo niska pojemność akumulatora w SE 2. generacji na papierze. Jak więc w końcu jest z czasem pracy tego niewielkiego telefonu z iOS na pokładzie?

Czas pracy iPhone’a SE 2020 na tle innych smartfonów Apple

Wydajność akumulatora nowego iPhone’a dobrze porównać z bateriami w innych telefonach firmy z Cupertino. W sieci ukazało się już bardzo wiele porównań czasu pracy na 1 ładowaniu starszych iPhone’ów i telefonów z Androidem, więc jeśli kogoś interesuje różnica między możliwościami akumulatora SE 2. generacji a popularnych modeli z zielonym robotem, w kilku krokach dojdzie do prawdy na ten temat.

Zacznijmy jednak od porównania czasu pracy na ekranie nowego iPhone’a ze starszymi modelami. Taki materiał opublikował właśnie Brandon Butch na YouTube – jest to ceniony twórca, którego aktywność śledzi blisko pół miliona internautów. W porównaniu wzięły udział następujące modele smartfonów od Apple: SE, 6S, 7, 8, SE 2020, XR oraz 11. Mamy więc duchowego, jak i fizycznego poprzednika SE 2. generacji. Nie zabrakło także dwóch innych smartfonów z ekranami 4,7″, innego taniego (jak na Apple) modelu oraz ostatniego flagowca z iOS. Co z tego wynikło? Pierwszy z testu odpadł model 6S, co nie było wielkim zaskoczeniem. Smartfon ten bardzo często był krytykowany w przeszłości za słabą baterię. Nie popisał się także szczególnie iPhone 7 czy SE 1. generacji. Jak wypadł natomiast SE 2020?

Czytaj także: Nowy iPhone SE ma 3 intrygujące cechy, na które prawie nikt nie zwrócił uwagi

Najnowszy smartfon od Apple osiągnął o ponad godzinę lepszy wynik od iPhone’a 8, mimo zastosowania w jednym jak i drugim modelu niemal tych samych podzespołów. Energooszczędny procesor A13 i dobra optymalizacja robią swoje. Studzimy jednak entuzjazm. Zarówno iPhone XR, jak i 11, osiągnęły lepsze wyniki czasu pracy na baterii od SE 2. generacji. Jeżeli ciekawią Was dokładne wyniki uzyskane przez poszczególne modele oraz to, z jakimi zadaniami mierzyły się podczas testów, obejrzyjcie umieszczony powyżej filmik.

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy