ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
umowę z operatorem rozwiążemy mailowo

Umowę z operatorem rozwiążemy mailowo, a to dopiero początek zmian

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Przedsiębiorstwa telekomunikacyjne w Polsce będą musiały stosować się do nowych zasad. Umowę z operatorem rozwiążemy mailowo, wprowadzone będą też inne regulacje umacniające pozycję klienta firmy telekomunikacyjnej. Nowe przepisy są pierwszym etapem wprowadzania w Polsce dyrektywy ustanawiającej Europejski Kodeks Łączności Elektronicznej. Zmiany w prawie przyjął już rząd, a resort cyfryzacji chce, żeby nowe przepisy niezwłocznie weszły w życie.

Umowę z operatorem rozwiążemy mailowo – do tej pory nie było to możliwe

Jedna z najważniejszych zmian w przepisach to umożliwienie abonentom rozwiązanie umowy z operatorem drogą elektroniczną. Dotychczas ta kwestia nie była uregulowana prawnie, a firmy telekomunikacyjne zazwyczaj dopuszczały jedynie możliwość rozwiązania umowy w formie papierowej. Co daje nam taka zmiana według resortu cyfryzacji? Będziemy mogli szybko zrezygnować z oferty jednego operatora i skorzystać z korzystniejszej opcji proponowanej przez inną firmę.

umowę z operatorem rozwiążemy mailowo

Na operatorów zostaną nałożone też nowe obowiązki informacyjne. Firmy nie później niż 30 dni przed końcem umowy będą musiały poinformować klienta o jej ewentualnym automatycznym przedłużeniu. Operator będzie musiał poinformować nas także o tym, co powinniśmy zrobić, chcąc zakończyć umowę i jakie pakiety taryfowe ma nam do zaoferowania. Chodzi o to, by abonent mógł w pełni świadomie zdecydować, czy nadal chce korzystać z oferty swojego operatora. O swojej ofercie operator będzie musiał nas informować także wtedy, gdy nasza umowa z nim nie będzie zbliżała się ku końcowi. Stosowną informację dostaniemy min. raz w roku.

Czytaj także: Specyfikacja Redmi Note 9 i zdjęcia w sieci na dzień przed premierą

Zmieni się także tryb wyłaniania prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Abonenci otrzymają natomiast narzędzia do monitorowania poziomu wykorzystania poszczególnych usług. Wysokość rachunków ma się przez to stać bardziej przewidywalna. Ze wszystkimi zmianami można zapoznać się, czytając komunikat Ministerstwa Cyfryzacji. Resort poinformował w nim też o unieważnieniu postępowania aukcyjnego na częstotliwości przeznaczone na potrzeby 5G – ten temat poruszaliśmy już wczoraj.

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Sprawdź najnowsze wpisy