Facebook to obecnie największy i najpopularniejszy portal społecznościowy na świecie, z którego każdego miesiąca korzysta ponad 2,5 miliarda użytkowników. Nikogo nie powinien więc dziwić fakt, że platforma nieustannie wprowadza jakieś nowości. Już wkrótce trafi do niej opcja pobierania opłat za dostęp do transmisji na żywo, która z pewnością przypadnie do gustu wielu twórcom.

Pobieranie opłat za dostęp do transmisji na żywo – nowy pomysł Facebooka

Facebook walczy z pseudonauką

Pandemia koronawirusa trwa w najlepsze i niestety nic nie wskazuje na to, bo miała się w najbliższym czasie skończyć. Mimo trudnych czasów Facebook nie próżnuje i cały czas wpada na nowe pomysły. Dziś dowiedzieliśmy się, że już wkrótce na platformie pojawi się opcja pobierania opłat za dostęp do transmisji na żywo. Rzecz jasna będzie ona opcjonalna, a skorzystać z niej będą mogły tylko strony.

Zobacz także: Diagnostyczna Sztuczna Inteligencja Google świetnie działa w laboratorium – i tylko w nim

Portal społecznościowy tłumaczy pomysł na nową funkcję chęcią wsparcia twórców i małych biznesów w tym niezwykle ciężkim okresie. Nie da się ukryć, że zapowiada się naprawdę dobra nowość, która z pewnością przypadnie do gustu wielu osobom. Co więcej, ma ona wiele zastosowań – wyobrażam sobie, że niektórzy muzycy chętnie z niej skorzystają przy okazji „wirtualnych koncertów”. Na chwilę obecną nie wiemy dokładnie, kiedy na Facebooku będzie można pobierać opłaty za dostęp do transmisji na żywo. Firma zdradziła jedynie, że „w ciągu najbliższych tygodni”.

Źródło: The Verge