Nokia 6.2

Nokia 6.2 i Black Shark 2 już z aktualizacją do Androida 10

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Android 10 został oficjalnie zaprezentowany ponad pół roku temu. Nie da się ukryć, że minęło już dość sporo czasu, choć niestety wciąż stosunkowo niewiele smartfonów może się nim pochwalić. Na szczęście jednak producenci nie spoczywają na laurach i cały czas pracują nad uaktualnieniami do swoich urządzeń. Dziś na Androida 10 załapała się Nokia 6.2 i Black Shark 2 od Xiaomi.

Nokia 6.2 i Black Shark 2 z aktualizacją do Androida 10

Android custom rom pierwsze kroki

Nokia radzi sobie świetnie w wydawaniu aktualizacji do Androida 10. Teraz Juho Sarvikas poinformował na Twitterze, że wyczekiwane uaktualnienie przeznaczone dla Nokii 6.2 zostało udostępnione. Z Twittera dowiedzieliśmy się również o aktualizacji dla Black Sharka 2, czyli gamingowego smartfona od Xiaomi. Pierwsi użytkownicy obu modeli mogą się już cieszyć najnowszą oficjalną wersją Zielonego Robocika. Pierwsi, bo oprogramowanie w obu przypadkach jest rozprowadzane falami, co oznacza, że nie wszyscy otrzymają je w tym samym czasie.

Zobacz także: Amazfit X zapowiedziany – smartwatch przyszłości wygląda naprawdę dobrze

Jeśli chodzi o wprowadzane nowości, to Android 10 przynosi m.in. systemowy tryb ciemny, nowe gesty, funkcję Smart Reply, a także więcej możliwości w odniesieniu do opcji prywatności. Wszystkim, którzy nie mogą się już doczekać aktualizacji dla Nokii 6.2 czy Black Sharka 2, na chwilę obecną nie pozostaje nic innego, jak regularne sprawdzanie jej dostępności w ustawieniach. Jest szansa, że przy którejś próbie ręcznego wywołania, w końcu się pojawi.

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy