Aplikacja Spotify Anchor dodaje jeszcze więcej funkcji, aby ułatwić dostęp do tworzenia podcastów. Od wczoraj możemy korzystać z platformy, aby przekształcać swoje rozmowy wideo z takich komunikatorów jak Zoom, Google Meet, Skype, FaceTime, Twitch i Instagram Live w materiał do podcastów. To natomiast jeszcze bardziej ułatwi ich tworzenie i przyśpieszy powstawanie. W końcu to, co w podcastach najważniejsze to rozmowa.

Spotify Anchor łatwiejsze tworzenie podcastów

Spotify Anchor łatwiejsze tworzenie podcastów

Aby skorzystać z tej funkcji, musimy najpierw przesłać nagranie swojej rozmowy na stronę internetową Anchor. Gdy plik jest już dostępny w Internecie, Anchor automatycznie doda otrzymany klip dźwiękowy do naszej biblioteki i kreatora odcinków. Stamtąd możemy edytować i przycinać odcinek w zależności od potrzeb, a także dodawać muzykę w tle, efekty dźwiękowe i inne nagrania głosowe. Jedną z rzeczy, o których należy pamiętać, jest to, że niektóre platformy wymagają aktualizacji do poziomu premium, aby pobrać kopię zapasową wideo czatu. Każda usługa ma również nieco inny proces nagrywania rozmów. Wszystko jednak sprowadza się do tego, że wystarczy dowolna platrforma, która pozwala na zapis rozmowy w formacie .mp4 lub .mov.

Zobacz też: Huawei Developer Day for Games – wydarzenie, które warto znać

Mimo to, korzystanie z tej funkcji z YouTube jest trochę trudne, ponieważ Google nie oferuje oficjalnego sposobu pobierania kopii zapasowych filmów. Jeśli mamy oryginał nie jest to jednak problemem. Chyba że chcemy utworzyć podcast z livestream. Wtedy będzie to wymagało wykorzystania zewnętrznych narzędzi. Rzecz jasna o ile licencja YouTube na to zezwala. Lepiej nie zadzierać z platformą, jeśli jesteśmy twórcami. Proces odwoływania się to droga przez mękę. Zwłaszcza teraz, kiedy zarządzają tym w większości maszyny. Nowa funkcja jest inteligentnym uzupełnieniem Record with Friends update Anchor wydanego w zeszłym miesiącu. Narzędzie to pozwala na łatwe zaproszenie gości, nawet jeśli nie mają oni konta Anchor, do dołączenia do jednego z naszych nagrań.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.