ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Plany Huaweia względem HarmonyOS

Przejęzyczenie? Prezes Huawei sugeruje, za ile lat Harmony OS dogoni Androida

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Harmony OS to zabezpieczenie Huaweia przed najczarniejszym scenariuszem. Dzięki niemu producent, nawet jeśli zostanie całkowicie odcięty od Androida, to wciąż będzie mógł produkować smartfony. Biorąc jednak pod uwagę licencję, na jakiej działa zielony robocik, to jest to bardzo mało prawdopodobne. Pierwsze przecieki sugerowały, że system ten zastąpi Androida w przyszłości. Jednak założyciel firmy stwierdził, że to się nie stanie, dopóki ten nie doścignie konkurencji.

Harmony OS przewyższy Androida za… 300 lat?

Harmony OS przewyższy Androida za 300 lat

Tego jednak nie doczekamy. Ani my, ani nasze wnuki, ani wnuki ich wnuków. Ma to bowiem nastąpić za… 300 lat. Jednak po kolei. Założyciel firmy Ren Zhengfei niedawno powiedział w wywiadzie dla South China Morning Post, że iOS i Android cieszą się popularnością nie tylko z powodu możliwości, ale i przyzwyczajenia klientów. Oczywiście trudno coś zarzucić logice tej wypowiedzi. Z drugiej strony nie zapominajmy, jak skończył dawny lider rynku, czyli Symbian OS. Dodał także, że Harmony OS to rozwiązanie, które firma wymyśliła, aby złagodzić szkodliwe skutki zakazu handlu. Twierdzi on również, że ponieważ Huawei spóźnia się na stronę w rozwoju własnego systemu operacyjnego, może minąć trochę czasu, zanim prześcignie Android i iOS. 

Zobacz też: Unieważnienie aukcji 5G – na sieć w Polsce poczekamy dłużej

Bardzo trudno byłoby nam przewyższyć systemy operacyjne jak Android i iOS. To może potrwać długo, ale nie więcej niż 300 lat.

No cóż, grunt to optymistyczne spojrzenie w przyszłość. Najprawdopodobniej to jednak przejęzyczenie. Ewentualnie jakiś niezrozumiały dla reszty świata żart słowny lub błąd w tłumaczeniu. W końcu wątpię, czy rzeczywiście robiłby tak dalekosiężne plany. Możliwe także, że była to specjalna zagrywka. W końcu raczej nikt o zdrowych zmysłach nie potraktuje takiej rewelacji zbyt poważnie, natomiast o samej wypowiedzi zrobi się głośno.

Źródło: wccftech

Sprawdź najnowsze wpisy