PhiladelphiaMediaArnova

W lipcu informowaliśmy was o odważnych planach Philadelphia Media Group, dotyczących wydania własnego tabletu z wbudowaną subskrypcją gazet. Projekt doszedł do skutku, chociaż jego wynik jest nieco inny niż się tego spodziewano.

Póki co, firma nie wypuściła urządzenia sygnowanego własną nazwą, oferuje jedynie tablet Archos Arnova 10 G2. Dostępne są dwie prenumeraty, obie w standardzie zawierają trzy wbudowane aplikacje: „Philadelphia Inquirer app for Android”, „Inquirer Digital Edition App” oraz „Philadelphia Daily News Digital Edition”. Przy dwuletniej umowie ponosimy comiesięczną opłatę 9,99$, a urządzenie możemy kupić za 99$. Jeśli wolimy krótsze zobowiązania, przez rok płacimy 12,99$ i tablet trafi w nasze ręce za 129$.

W porównaniu do aktualnych cen na rynku amerykańskim, Arnova 10 G2 jest tańszy o około 150$, nie licząc abonamentu. Jego specyfikacja prezentuje się następująco:

  • pojemnościowy ekran 10,1 cala o rozdzielczości 1024×600;
  • procesor 1 GHz ARM Cortex-A8;
  • 4 GB pamięci wewnętrznej + slot na karty pamięci;
  • 512 MB pamięci RAM;
  • Wi-Fi 802.11 b/g;
  • Android Gingerbread;

Nie jest to high-endowy tablet z Honeycombem, ale w końcu jego główną funkcją ma być czytanie – do tego na pewno wystarczy.

Nowy pomysł od Philadelphia Media Group z pewnością wprowadza trochę świeżości do świata gazet. Oferta nie jest na tyle atrakcyjna, aby przyciągnąć nowych klientów, ale jeśli ktoś nosił się z zamiarem zakupienia prenumeraty, teraz ma do tego jeszcze więcej powodów. Czy tabletowa akcja wypali? Dowiemy się za kilka miesięcy.

źródło: androidguys.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Brzeziński