Powiedzenie, że lista urządzeń na rynku korzystających z procesora Dimensity 1000 od MediaTeka jest krótka, byłoby kłamstwem. Takiej listy zwyczajnie nie ma, ponieważ nikt nie korzysta z tego układu. Jak na razie tylko jeden producent zadeklarował chęć sięgnięcia po procesor Tajwańczyków. Jego urządzenie ma trafić na rynek w 2021 roku. Dodatkowo po ostatniej wpadce z podkręcaniem wyników w testach wizerunek MediaTeka mocno ucierpiał, co może przełożyć się na jeszcze mniejsze zainteresowanie jego układami.

MediaTek 5G dla wszystkich

MediaTek 5G dla wszystkich

Mimo to MediaTek się nie poddaje. Tajwańska firma produkująca procesory ogłosiła, że na początku przyszłego miesiąca odbędzie się impreza internetowa. Podczas niej mają zostać zaprezentowane nowe procesory. Impreza odbędzie się 7 maja w godzinach od 14:30 do 15:30 czasu lokalnego. Plakat nie zdradza wiele, ale zawiera napis, który w wolnym tłumaczeniu brzmi 5G dla wszystkich. Według przecieków z wiarygodnego źródła producent zamierza zaprezentować podkręcone wersje Dimensity 800 i Dimensity 1000. Oznacza to, że MediaTek robi to samo, co Qualcomm w zeszłym roku, czyli wydaje mocniejszą wersję flagowca. Z tym że Snapdragon 855 był bardzo popularnym układem, a Dimensity 1000… no cóż. Możliwe jednak, że w ten sposób producent chce odmienić tę sytuację. 

Zobacz też: Koronawirus a programowanie – jak pandemia wpływa na branżę?

Według przecieku producent ma zaprezentować także układ o nazwie kodowej MT6853. To właśnie on ma być tym procesorem MediaTek 5G dla wszystkich. Ma to być pierwszy na świecie prawdziwie budżetowy procesor z obsługą sieci najnowszej generacji. Najprawdopodobniej to właśnie on trafi do budżetowca 5G od Xiaomi. Dodatkowo producent ma ogłosić prace nad Dimensity 2000, czyli pełnoprawnym następcą obecnego flagowca. Niestety, nie znamy żadnych szczegółów na jego temat. Pojawia się jednak deklaracja, że będzie to najmocniejszy procesor dla smartfonów w historii. Brzmi poważnie, jednak pamiętajmy, że co roku pojawia się kilka takich procesorów. W końcu na tym polega rozwój.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.