MediaTek z procesorami 5 nm

Nikt nie korzysta z flagowego układu MediaTeka, a firma zapowiada premierę jego następcy

Newsy

Powiedzenie, że lista urządzeń na rynku korzystających z procesora Dimensity 1000 od MediaTeka jest krótka, byłoby kłamstwem. Takiej listy zwyczajnie nie ma, ponieważ nikt nie korzysta z tego układu. Jak na razie tylko jeden producent zadeklarował chęć sięgnięcia po procesor Tajwańczyków. Jego urządzenie ma trafić na rynek w 2021 roku. Dodatkowo po ostatniej wpadce z podkręcaniem wyników w testach wizerunek MediaTeka mocno ucierpiał, co może przełożyć się na jeszcze mniejsze zainteresowanie jego układami.

MediaTek 5G dla wszystkich

MediaTek 5G dla wszystkich

Mimo to MediaTek się nie poddaje. Tajwańska firma produkująca procesory ogłosiła, że na początku przyszłego miesiąca odbędzie się impreza internetowa. Podczas niej mają zostać zaprezentowane nowe procesory. Impreza odbędzie się 7 maja w godzinach od 14:30 do 15:30 czasu lokalnego. Plakat nie zdradza wiele, ale zawiera napis, który w wolnym tłumaczeniu brzmi 5G dla wszystkich. Według przecieków z wiarygodnego źródła producent zamierza zaprezentować podkręcone wersje Dimensity 800 i Dimensity 1000. Oznacza to, że MediaTek robi to samo, co Qualcomm w zeszłym roku, czyli wydaje mocniejszą wersję flagowca. Z tym że Snapdragon 855 był bardzo popularnym układem, a Dimensity 1000… no cóż. Możliwe jednak, że w ten sposób producent chce odmienić tę sytuację. 

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Zobacz też: Koronawirus a programowanie – jak pandemia wpływa na branżę?

Według przecieku producent ma zaprezentować także układ o nazwie kodowej MT6853. To właśnie on ma być tym procesorem MediaTek 5G dla wszystkich. Ma to być pierwszy na świecie prawdziwie budżetowy procesor z obsługą sieci najnowszej generacji. Najprawdopodobniej to właśnie on trafi do budżetowca 5G od Xiaomi. Dodatkowo producent ma ogłosić prace nad Dimensity 2000, czyli pełnoprawnym następcą obecnego flagowca. Niestety, nie znamy żadnych szczegółów na jego temat. Pojawia się jednak deklaracja, że będzie to najmocniejszy procesor dla smartfonów w historii. Brzmi poważnie, jednak pamiętajmy, że co roku pojawia się kilka takich procesorów. W końcu na tym polega rozwój.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x