ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

ASUS TUF Gaming A15 i A17 z procesorami Ryzen 4000 dostępne w polskich sklepach

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

Do sprzedaży w polskich sklepach trafiły właśnie dwie propozycje budżetowych laptopów gamingowych od firmy ASUS. TUF Gaming A15 i A17, bo o nich mowa, to sprzęt przeznaczony dla graczy, wyposażony w najnowsze mobilne procesory AMD Ryzen 4000. Czy jednak producent pokusił się o inne zmiany w porównaniu z modeli poprzedniej generacji?

W polskich sklepach można już kupić laptopa ASUS TUF Gaming z procesorami Ryzen 4000

ASUS TUF Gaming Ryzen

Obydwa warianty laptopów TUF Gaming wyposażono w ekrany klasy IPS. Jak łatwo się domyślić, różnią się one wielkością matrycy, co również wynika z nazwy urządzenia. Użytkownicy otrzymują możliwość zakupu sprzętu 15,6-calowego oraz 17-calowego z ekranami o cienkich ramkach. Oprócz wielkości wyświetlacze różnią się również częstotliwością odświeżania. W przypadku mniejszego modelu mamy do czynienia z 144 Hz, natomiast po zakupie większego wariantu musimy się zadowolić 120 Hz. Niestety, ale to właśnie ekran jest jedną z największych wad ASUS TUF Gaming A15/A17. Tak przynajmniej wynika z recenzji, które pojawiły się dzisiaj w sieci. Recenzenci są w większości przypadków zgodni, że producent zastosował bardzo przeciętną matrycę, charakteryzującą się słabym odwzorowaniem przestrzeni barw sRGB oraz Adobe RGB. Oprócz tego zastosowana matryca Full HD ma stosunkowo niską jasność na poziomie 285,93 nitów.

Zobacz też: Unieważnienie aukcji 5G – na sieć w Polsce poczekamy dłużej

Laptopy TUF Gaming A15 i A17 są oferowane w wariantach z różnymi procesorami AMD Ryzen Mobile serii 4000. Najmocniejsza opcja oferuje ośmiordzeniowy oraz szesnastowątkowy procesor AMD Ryzen 7 4800H. Za wyświetlanie grafiki w możliwie najwyższych detalach odpowiadać będą karty graficzne NVIDIA GeForce 1650 Ti aż do GeForce RTX 2060. Na razie jednak spotkałem w sklepach opcje z tym pierwszym wariantem. Należy się spodziewać, że mocniejsze modele pojawią się już niedługo. Laptopy TUF Gaming zostały wyposażone w baterię o mocy 90 Wh. Według zapewnień producenta ma to pozwolić na ponad 8 godzin przeglądania Internetu i 12 godzin odtwarzania wideo. Sugerowana cena bazowego modelu ASUS TUF Gaming A15 wynosi 3799 złotych. Za wariant z większą matrycą przyjdzie nam zapłacić natomiast co najmniej 3999 złotych. Warto przypomnieć, że laptop z serii TUF Gaming będą również dostępne z procesorami Intel Comet Lake.

Źródło: ASUS/x-kom.pl

Sprawdź najnowsze wpisy