MIUI 12 został wczoraj oficjalnie zaprezentowany wraz ze smartfonem Mi 10 Youth Editon, który jest średniakiem 5G z zacięciem fotograficznym. Po tym wydarzeniu firma ogłosiła również które urządzenia mogą liczyć na udział w testach beta MIUI 12. Niestety, na jaw wyszło także kilka złych wiadomości sugerujących, że MIUI 12 może być ostatnią aktualizacją dla pięciu popularnych urządzeń firmy. Z drugiej strony część z nich nie znalazła się na wcześniejszej liście testowej. Dlatego też część użytkowników w ich przypadku straciła nadzieję na MIUI 12.

Smartfony Xiaomi bez szans na MIUI 13

Smartfony Xiaomi bez szans na MIUI 13

Xiaomi przestał publikować MIUI Global Beta builds w ubiegłym roku. Mimo to nadal dostarcza beta builds dla MIUI China ROM. Ilekroć firma rezygnuje z obsługi beta buildów dla danego urządzenia, prawdopodobnie nie otrzyma ono kolejnej wersji MIUI. Ta zasada jak dotąd zawsze się sprawdzała, dlatego można założyć, że tym razem będzie tak samo. Kiedy firma wymieniła urządzenia kwalifikujące się do MIUI 12, odnotowała także koniec beta buildów dla pięciu urządzeń wymienionych poniżej:

  • Xiaomi Mi 6
  • Xiaomi Mi 6X
  • Xiaomi Mi Note 3
  • Xiaomi Mi Mix 2
  • Redmi Note 5

Oznacza to, że MIUI 12 może być ostatnią aktualizacją dla wyżej wymienionych urządzeń. Oczywiście wciąż będą one dostawały poprawki dla tej wersji nakładki. W razie jakichś problemów użytkownicy nie pozostaną na lodzie. Natomiast jeśli firma zechce dodać jakąś funkcjonalność w ramach nowszej wersji MIUI 12, to ta również ich nie ominie.

Zobacz też: Kupując teraz smartfon z serii Galaxy S20, słuchawki bezprzewodowe Galaxy Buds+ dostaniesz za darmo

Nie mogą oni jednak liczyć na MIUI 13, nad którym prace właśnie zostały oficjalnie potwierdzone przez giganta. Oczywiście wciąż istnieje cień nadziei na to, że Xiaomi postanowi zmienić zdanie. Dodatkowo nie wolno zapominać, że urządzenia te cieszą się sporą popularnością w środowisku modderskim. Podejrzewam, że MIUI 13, a nawet MIUI 14 na nich zagości, jednak w sposób nieoficjalny. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.