ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Logowanie do Twittera przez konto Google

Twitter ułatwi śledzenie rozmów

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Prowadzenie dyskusji na Twitterze bywa dość uciążliwe. W bardziej rozbudowanych wątkach czasami można się pogubić z tym, która odpowiedź jest, na którego tweeta. Na szczęście serwis postanowił to poprawić, dodając nową funkcję. Ta ma na celu uczynienie informacji o retweetach bardziej widocznymi. Jak na razie jest ona testowana na małej grupie użytkowników aplikacji. Pokazuje ona, ile razy dany post był retweetowany z komentarzem, obok ilości innych retweetów.

Śledzenie rozmów na Twitterze

Mimo że jest to pozornie niewielka zmiana, prawdopodobnie pomoże wielu osobom łatwiej śledzić rozmowy. Warto jednak pamiętać, że nie jest pewne, czy nowa funkcja w końcu trafi do wszystkich użytkowników. Nie wiadomo także, kiedy to się stanie. Bez niej, kiedy użytkownicy odpowiadali na tweety za pomocą retweeta z cytatem, trudno było znaleźć ich odpowiedzi i śledzić całą rozmowę. Gdy użytkownicy otwierają tweeta, normalnie widzą tylko tradycyjne odpowiedzi, co technicznie nie jest wszystkimi odpowiedziami. Pamiętajmy jednak, że Twitter dość często bawi się w drobne eksperymenty tego typu. Natomiast nowe funkcje dość rzadko wchodzą w życie. O wiele częściej lądują na śmietniku.

Zobacz też: YouTube usuwa filmy o koronawirusie, które są sprzeczne z zaleceniami WHO

Warto jednak pamiętać, że ostatnio wiele zmian jednak weszło w życie. Nie dotyczyły one jednak samej aplikacji, tylko zasad serwisu. Mowa tu o walce z fakenewsami i próbami szerzenia dezinformacji na temat COVID-19 lub sieci piątej generacji. Trudno to jednak uznać za chęć dokonywania istotnych zmian w ramach serwisu. Jest to raczej działanie podyktowane zwykłą koniecznością. Jasno to wskazuje, że serwis bardziej skupia się na dostosowywaniu zasad do panujących warunków, niż funkcjonalności. 

Źródło: Phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy