W Sklepie Google Play pojawił się dziwny błąd, który prosi użytkownika o pobranie aktualizacji aplikacji na Androida. Na pewno nie byłoby w tym nic niepokojącego, gdyby nie duża liczba aktualizacji. 

Sklep Play sugeruje aktualizacje najnowszych wersji aplikacji

Sytuacja dotyczy przede wszystkim takich aplikacji jak: YouTube TV, Wear OS, Gmail, Dokumenty Google, Arkusze Google, Prezentacje Google. Najdziwniejsza w tym wszystkim jest właśnie liczba aktualizacji, która zaczęła pojawiać się na przestrzeni minionego weekendu. Nie należy tutaj uwzględniać krytycznych łatek, które powinny pojawić się już dawno temu.

Zobacz także: Niskie oceny wielu aplikacji w sklepie Google Play? To również sprawka koronawirusa

Jeśli zdecydujesz się porównać wersję aktualizacji na liście Google Play z informacją na stronie aplikacji, to zobaczysz, że w wielu przypadkach są one identyczne. Wiele z nich pochodzi z ostatniego tygodnia, a znowu inne potrafią mieć po kilka miesięcy. Po zaktualizowaniu aplikacji zobaczysz ją na liście ostatnio zaktualizowanych, a aktualizacja nie będzie pojawiała się w kolejce.

Zobacz także: W Google Play odkryto ponad 55 złośliwych aplikacji – natychmiast je usuń, jeśli je instalowałeś!

Błąd w Google Play, jak się okazuje, przez cały czas zyskuje na powszechności za sprawą raportów ze strony użytkowników. Instalowanie aktualizacji nie jest szkodliwe, dlatego nie ma potrzeby się przejmować. Jedyne możliwe zagrożenie to znaczne zużycie danych internetowych.

Źródło zdjęcia wyróżniającego: Obraz Prashant Gautam z Pixabay

źródło: 9to5google.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Żółkiewicz

Miłośnik nowoczesnych technologii, w których docenia przede wszystkim możliwości zdalnej współpracy. Ceni przede wszystkim technologiczne zastosowanie w zakresie biznesu. Od wielu lat redaktor poszczególnych serwisów internetowych.