Zdalna pomoc lekarska, czyli możliwość bezkontaktowego badania pacjentów, to dalej nowość. Coś, co brzmi cudownie w obecnych czasach, ale dobrze wiemy, że implementacja tego rozwiązania jest trudna. Dlatego też wystartowała zbiórka na PolakPotrafi, która ma wspomóc Fundację K.I.D.S. w tym, by sfinansować System Zdalnej Opieki dla Centrum Zdrowia Dziecka.

Zdalna pomoc lekarska

Zdalna pomoc lekarska już częściowo funkcjonuje w Centrum Zdrowia Dziecka. Lekarze z oddziałów kardiologii oraz psychiatrii mogą kontaktować się w ten sposób ze swoimi pacjentami, a tym samym ograniczają ich konieczność przemieszczania się.  Jednak to dopiero początek drogi, bo przed twórcami tego rozwiązania jeszcze daleka droga. Docelowo ma powstać cała platforma, która pozwoli na uruchamianie chatu, wideokonferencji, ale także i wykonywania połączeń telefonicznych. Wszystko po to, by w sytuacji niewymagającej bezpośredniego kontaktu, nie narażać pacjentów oraz lekarzy.

Do przeprowadzenia takiej e-wizyty potrzeba będzie komputera lub smartfona. Fundacja K.I.D.S. (Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali) z tą inicjatywą wystartował już pod koniec zeszłego roku, ale teraz chce ją kontynuować i w pełni wdrożyć jak najwcześniej. Głównie z powodu koronawirusa, który nie pozwala na swobodne przemieszczanie się. Im mniej wychodzi się z domu, tym lepiej. Taka zdalna pomoc lekarska mogłaby pomóc nie tylko pacjentom, ale i lekarzom. Dlatego też Fundacja K.I.D.S. zdecydowała się na uruchomienie zbiórki na portalu PolakPotrafi.

Zobacz też: Prywatność na WhatsApp pod znakiem zapytania

Telemedycyna jest bardzo istotnym elementem w walce z koronawirusem. To rozwiązanie, które z jednej strony minimalizuje ryzyko zakażenia pacjenta i lekarza, a z drugiej pozwala kontynuować leczenie, pomimo ograniczonego dostępu do szpitali. Dzięki K.I.D.S. jesteśmy w stanie objąć taką opieką nawet 200 dzieci. To niezwykle ważny projekt. Dzięki niemu będziemy mogli dalej walczyć o zdrowie naszych pacjentów” – mówi dr Marek Migdał, dyrektor Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”.

Zbiórka funduszy będzie trwała jeszcze przez ponad 60 dni. Fundacja K.I.D.S. już przekazała laptopy lekarzom, by ci mogli testować rozwiązanie i mieć dostęp do historii choroby pacjenta.

Źródło: Fundacja K.I.D.S.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.