ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
CD-Action

Koniec CD-Action – prasa drukowana dostaje kolejny cios

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Koniec CD-Action to wiadomość, której można się było niestety spodziewać. Dziś redakcja miesięcznika poinformowała swoich czytelników o tym, że zostały im wręczone wypowiedzenia, a co za tym idzie, przyszłość magazynu stanęła pod wielkim znakiem zapytania. Jednak nie ma się co oszukiwać, że magazyn wróci do sił, co niestety jest smutną wiadomością. Era cyfryzacji zwyciężyła i to wcale nie musi być wina koronawirusa.

Koniec CD-Action

koniec CD-Action
Fot. CD-Action

Koniec CD-Action w tradycyjnej, drukowanej formie jest już praktycznie przesądzony. Jednak wiadomo, że kolejny numer magazynu wylądował już w drukarni i ma trafić do kiosków o czasie, czyli 5 maja. Na stronie internetowej pisma pojawiło się stosowne info na temat tego, co wydarzyło się w redakcji:

To najtrudniejszy news, jaki piszę w życiu. Zgadza się – dostaliśmy wypowiedzenia. Nie wiemy, co z przyszłością CD-Action. Póki będziemy mogli, póty dostarczać będziemy Wam wieści o grach i nasze opinie – zarówno tu, jak i w magazynie. Najważniejsze: CD-Action 06/2020 WŁAŚNIE SIĘ DRUKUJE I BEZ ZMIAN POJAWI SIĘ W KIOSKACH JUŻ 5 MAJA. Wiele wskazuje, że przed nami zupełnie nowy rozdział. Co przyniesie, tego nie wie nikt. Z naszej strony chcemy podziękować za wszystkie lata, które z nami spędziliście. Jesteście najlepsi! PS Potrzebujemy teraz dużo ciepełka od Was. Jesteście dla nas jak rodzina.

Zobacz też: Nowe Galaxy Watch coraz bliżej?

Ostatnio magazyn CD-Action pojawił się w wersji PDF, co oczywiście było próbą ratowania pisma w związku z sytuacją pandemii wirusa COVID-19. Pismo pojawiło się także bez płyt DVD, co było pierwszym tego typu wydarzeniem w historii. Magazyn ukazywał się na naszym rynku przez prawie 25 lat. Pełne wersje gier, które dodawano do magazynu, przyciągały czytelników, ale widocznie to było za mało, by utrzymać się na rynku. Ostatnio podobny los spotkał wiele innych magazynów, a jednym z nich był Playboy. Nie wiadomo, czy koniec CD-Action dotyczy tylko wersji drukowanej, czy też magazyn będzie wydawany w innej formie. Patrząc jednak na treść wiadomości od redaktorów, nie spodziewamy się powrotu do tej formy wydawania magazynu. Kawał historii właśnie się skończył.

Aktualizacja

Wydawca odpowiedzialny za tytuł, opublikował dodatkowe oświadczenie, które pokazuje, że coś jeszcze może się w tej sytuacji zmienić.

W związku z doniesieniami na temat przyszłości dotyczącej magazynów „CD-Action” i „PC Format” Wydawnictwo Bauer informuje, że oba czasopisma nadal będą się ukazywać. Dziennikarze otrzymali wypowiedzenia i mają różne okresy wypowiedzenia, w trakcie których pracować będą nad kolejnymi wydaniami. Decyzja o dalszych losach ww tytułów zostanie podjęta w nadchodzących miesiącach.

Źródło: CD-Action

Sprawdź najnowsze wpisy