ziilabs_tablet
Aktualnie na rynku znajduje się kilka tabletów z systemem Honeycomb, których konfiguracja sprzętowa jest niemal identyczna. Jaguar3 firmy ZiiLabs wyróżnia się na tle konkurencji, będąc jednocześnie propozycją dla najbardziej wymagających.

Praktycznie wszyscy użytkownicy, którzy interesują się tabletami z systemem Android doskonale wiedzą, jak wygląda typowa specyfikacja techniczna. Samsung Galaxy Tab 10.1, Acer Iconia Tab A500, Motorola Xoom – wszystkie te urządzenia mają niemal identyczne podzespoły, różniąc się od siebie wyglądem i ceną.

Firma ZiiLabs, która należy do Creative, postanowiła zaprezentować urządzenie, które pod wieloma różnymi względami zostawia całą potencjalną konkurencję daleko z tyłu. Wszystko za sprawą tabletu, który nosi nazwę Jaguar3. Co takiego wyjątkowego kryje w sobie najnowszy produkt firmy ZiiLabs?

Jaguar3 będzie dostępny w dwóch wersjach – z dwurdzeniowym procesorem ZMS 20 i czterordzeniowym ZMS 40. Zarówno jeden, jak i drugi procesor jest taktowany z częstotliwością 1.5 GHz Ekran będzie miał przekątną 10.1 cala i rozdzielczość 1280 x 800 pikseli. Pamięć RAM wynosi 1 GB – w zależności od wersji będzie to DDR3 lub DDR2.

Poza tym tablet został wyposażony w aparat z matrycą 12 Mpx, obsługę WiFi, Bluetooth, GPS, akcelerometr, kompas i żyroskop. Nie mogło również zabraknąć wyjście microHDMI 1.4 z obsługą 1080p, złącza microUSB, a także czytnika kart microSD. Producent zapowiedział, że dzięki zastosowaniu odpowiednich ogniw, możliwe będzie korzystanie z tabletu nawet przez 10 godzin. System to oczywiście Honeycomb 3.2.

ZiiLabs ma się czym pochwalić również w przypadku obudowy, która została wykonana z magnezu. Urządzenie jest wyjątkowo cienkie – w najgrubszym miejscu ma zaledwie 8.1 milimetra. W ten sposób powstał najlżejszy i najcieńszy tablet z ekranem o przekątnej 10.1 cala.

Celem ZiiLabs było stworzenie możliwie jak najlepszego tabletu, a następnie udostępnienie go zainteresowanym wytwórcom OEM. Oznacza to, że zainteresowane firmy będą mogły sprzedawać urządzenie w takiej konfiguracji sprzętowej pod swoją nazwą. Jaguar3 najprawdopodobniej trafi również do oferty Creative’a. Tablet dla wytwórców OEM będzie dostępny już w październiku.

źródło: AndroidCommunity

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula