Superkomputer stracił 77 TB danych

WD stara się wyjść z twarzą ze skandalu – publikuje pełną listę wolniejszych HDD

2 minuty czytania
Komentarze

Firmy WD, Seagate i Toshiba zostały ostatnio przyłapane na bardzo niecnych praktykach. Sprzedawały one powolne dyski SMR, nie informując w żaden sposób klientów z jakim typem technologii zapisu mają do czynienia. Wśród tych modeli szczególnie wyróżniały się dyski WD Red, ponieważ były one wprowadzane na rynek dla klientów NAS i sprawiły, że kilku nabywców doświadczyło problemów z przebudową macierzy RAID. 

WD publikuje listę wolniejszych HDD

WD publikuje listę wolniejszych HDD

Firma ta jest obecnie bardziej zorientowana na ten problem i opublikowała pełną listę dysków wykorzystujących technologię SMR, aby wyeliminować zamieszanie i pomóc klientom w podjęciu decyzji o zakupie. Zastosowanie technologii SMR zamiast konwencjonalnego zapisu magnetycznego pozwala producentom dysków twardych na oferowanie większych dysków po niższych cenach. Brzmi to również jak zaleta dla konsumentów. Problem w tym, że dyski te nie są odpowiednie dla środowisk NAS ze względu na ich niską prędkość zapisu. Wśród niedawno odkrytych firm stosujących SMR bez informowania klientów, łatwiej było przeoczyć modele pochodzące Seagate i Toshiby. Te bowiem nie były wprowadzane na rynek jako dyski NAS. 

Zobacz też: Wysuwana kamera u Samsunga – krok w złą stronę

Firma WD zaprezentowała pełną listę dysków SMR, którą możecie zobaczyć na powyższej grafice. Przy okazji umieściła także następujące oświadczenie:

Dyski twarde WD Red są idealne dla domów i małych firm korzystających z systemów NAS. Doskonale nadają się do udostępniania i tworzenia kopii zapasowych plików przy użyciu od jednej do ośmiu kieszeni dyskowych oraz przy obciążeniu pracą na poziomie 180 TB rocznie. Rygorystycznie przetestowaliśmy ten rodzaj użytkowania i zostaliśmy zatwierdzeni przez głównych dostawców systemów NAS. Zazwyczaj określamy przypadki użycia i parametry wydajności przeznaczone do użytku i nie zawsze mówimy o tym, co jest pod maską. Jedną z tych innowacji jest technologia zapisu magnetycznego Shingled (SMR).

Przy oakzji WD obiecało, że w przyszłości będzie poświecało więcej uwagi w dokładnym oznaczaniu produktów.

Źródło: TechSpot