Jakiś czas temu informowaliśmy was, że smarfony Samsunga z serii Galaxy S20 mają poważne problemy z Pokemon GO. Aplikacja zwyczajnie na nich nie działała. Aktualizacja do gry wydana w tym okresie miała błąd, który uniemożliwiał jej normalne działanie na tych smartfonach. Nie było więc w tym winy Samsunga. Jednak co za tym idzie, producent sam nie mógł rozwiązać problemu z grą.

Samsung Galaxy S20 znów z Pokemon GO

Samsung Galaxy S20

Oznaczało to, że gra nie będzie działała, dopóki Niantic, deweloper Pokemon GO, nie wyda do niej stosownej poprawki. To w końcu się stało i w wyniku ostatniej aktualizacji użytkownicy flagowych smartfonów od Samsunga znów mogą łapać kieszonkowe potworki. Warto przypomnieć, że pierwsze zgłoszenia o problemach z grą na urządzeniach Galaxy S20 pojawiły się po raz pierwszy na oficjalnych forach Samsunga. Użytkownicy narzekali, że gra zawiesza się po zakończeniu ładowania. To uniemożliwiało grę za ich pomocą. Na szczęście Niantic potwierdziło, że zajmuje się tą sprawą. Jak widać, twórca nie rzucał słów na wiatr.

Zobacz też: Zastrzyk wsparcia dla szpitali zakaźnych – wesprzyj akcję podając kod Blik

Pokemon Go w najnowszej wersji, czyli 0.173.2 jest teraz dostępny w Sklepie Play i Samsung Galaxy Store. Według użytkowników, którzy ją zainstalowali rozwiązuje ona wszystkie problemy. Oznacza to, że użytkownicy tych smartfonów mogą już wrócić do rozgrywki. Ciekawe tylko, czy zechcą? Po kilku tygodniach czekania wiele osób mogło w końcu stracić zapał do gry. Oczywiście obecne czasy nie sprzyjają szybkiej pracy. Dodatkowo twórca zapewne dołożył wszelkich starań, aby jak najszybciej odnaleźć problem i go rozwiązać. Mimo wszystko mam wrażenie, że z perspektywy graczy trwało to zdecydowanie zbyt długo. Pierwsze informacje o problemach z grą zaczęły w końcu pojawiać się jeszcze przed 14 kwietnia.

Źródło: Sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.