Projekt Ara i zmodyfikowany Android L – zbliżamy się do premiery modularnych urządzeń

Newsy

project ara aparat

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Google ma wiele pomysłów na rozwój i przyszłość telefonów komórkowych. Już wiele udało im się uzyskać dzięki Androidowi, ale to oczywiście nie ostatnie słowo firmy z Mountain View. Kolejnym kamieniem milowym ma być projekt Ara, który pozwoli nam tworzyć modularne smartfony.

 

O samym koncepcie urządzeń, w których to my będziemy decydować o specyfikacji pisaliśmy już wiele razy z podsumowaniem dotychczasowych informacji. Od tamtego czasu o projekcie Ara niewiele słyszeliśmy, ale to się zmieniło razem z konferencją LCU14, na której Google uchyliło nieco rąbka tajemnicy na temat systemu przygotowanego dla modularnych smartfonów. Zapraszam do obejrzenia prezentacji nowości z tego właśnie wydarzenia:

 

 

Czego w skrócie dowiedzieliśmy się z powyższego wykładu? Otóż projekt Ara ma współpracować ze zmodyfikowanym systemem Android L, który pozwoli na wymianę podzespołów bez konieczności wyłączania całego urządzenia. Oczywiście są wyjątki w postaci wyświetlacza czy też procesora, który naturalnie cały czas musi być podłączony. Najprawdopodobniej także pamięć dla użytkownika z systemem oraz RAM będzie można odłączyć dopiero, gdy zostanie podłączony inny tego typu moduł.

 

Wszystko wygląda coraz ciekawiej, gdyż znikają największe ograniczenia, a kolejne informacje na temat tego – w moim mniemaniu – ciekawego projektu poznamy w grudniu na kolejnej zapowiedzianej przez Google konferencji. Sklep, w którym będziemy mogli zakupić modularne urządzenia – zbliżony konstrukcją do Play Store – ma wystartować w połowie stycznia. Macie zamiar korzystać z tego typu smartfonów?

 

 

źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x