iPhone SE (2020) to najnowsza budżetowa propozycja od giganta z Cupertino. Smartfon na rynku wyróżnia się przede wszystkim niewielkimi wymiarami, które dla wielu osób mogą być olbrzymią zaletą oraz niewygórowaną ceną, oczywiście jak na nowy sprzęt Apple’a. Przed zakupem warto zadać sobie jednak pytanie – czy urządzenie przetrwa próbę czasu? Czy jest wytrzymałe? Znany YouTuber postanowił to sprawdzić.

iPhone SE – test wytrzymałości

iPhone SE (2020) to nowy smartfon Apple, który wyposażony został m.in. w najnowszy aprocesor Apple A13 Bionic (czyli ten sam, który znajdziemy w iPhone 11 Pro) oraz 4,7-calowy wyświetlacz LCD. Produkt wyceniony został przez Apple na 2199 zł, co jest dobrą ceną. Czy smartfon jest jednak wytrzymały? Wygląda na to, że tak. Test Zacka z kanału JerryRigEverything standardowo rozpoczął się od ekranu. Ten oczywiście powstał ze szkła, zatem nie zarysujemy go np. kluczami. Wokół niego znalazła się również cienka warstwa plastiku absorbująca energię podczas upadków. Plecki smartfona wykonane zostały z tego samego materiału co wyświetlacz, ramki z kolei powstały z aluminium. Szkiełko aparatu niestety wciąż rysuje się przy kontakcie z obiektami o twardości 6 lub większej (w skali Mohsa). Apple sugeruje natomiast, że jest to szkło szafirowe. Nieładnie!

Zobacz też: Apple dementuje plotki w sprawie exploitu w aplikacji Mail. Użytkownicy są bezpieczni!

Pełny test wytrzymałości możecie oczywiście obejrzeć na filmie, do którego link znajdziecie powyżej. Jest on bardzo ciekawy i stosunkowo krótki, więc zachęcam was do obejrzenia go. Na zakończenie tego artykułu zdradzę jeszcze, że iPhone SE 2020 przetrwał test wytrzymałości – powinien zatem wytrzymać z wami kilka lat. Miłego seansu!

Źródło: JerryRigEverything

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.