blik dla szpitali

Zastrzyk wsparcia dla szpitali zakaźnych – wesprzyj akcję podając kod Blik

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Polski Standard Płatności (operator systemu Blik) zorganizował akcję pomocy dla szpitali zakaźnych. Celem jest wsparcie placówek medycznych, które w czasie epidemii koronawirusa znajdują się w trudnej sytuacji. Tytułowy zastrzyk może wykonać każdy z nas, dołączając do akcji.

Pomoc dla szpitali zakaźnych dzięki kodowi Blik – jak dołączyć do akcji?

Na stronie Zastrzyk Wsparcia Blik organizowana jest zbiórka dla szpitali. Każdy z nas może wykonać zastrzyk i pomóc w ten sposób wybranej placówce medycznej. Pierwszym krokiem w tym celu jest wybór województwa na mapie, a następnie konkretnego szpitala.

blik dla szpitali

Kolejny etap to wybór kwoty wsparcia oraz podanie kodu Blik wygenerowanego w aplikacji mobilnej banku. Jest to bardzo proste i przypomina standardowy proces płacenia za zakupy w internecie czy wypłacania środków z bankomatu. Akceptujemy regulamin akcji i klikamy wpłać. Całość wpłaconej przez nas kwoty trafi na cel akcji – nie są pobierane żadne prowizje. Na stronie Zastrzyku Wsparcia cały czas działa licznik, który pokazuje ilość wykonanych zastrzyków, a także sumę zebranych dotychczas pieniędzy. Po wybraniu konkretnego szpitala z listy możemy zobaczyć również, jaką kwotę zebrano dla tej jednej placówki.

Czytaj także: Firmy technologiczne wspierają szpitale, ale czy to ich zadanie?

Partnerami akcji są OLX, Tpay, Indigo, Onet, Interia oraz sklep mi-home.pl. Na ten moment internauci wsparli projekt 2029 razy, a łączna zebrana kwota to prawie 97 000 zł. Nie znamy jeszcze daty zakończenia akcji. Ostateczna suma wsparcia dla szpitali zakaźnych może być więc znacznie większa.

źródło: blikmobile.pl

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy