ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung Galaxy A3 swoją obudową potwierdza sens istnienia nowej serii Koreańczyków

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung galaxy a3 dask

Na przełomie kilku ostatnich tygodni Samsung ucichł w kwestii plotek dotyczących nowych nadchodzących mobilnych urządzeń. Wszystko za sprawą premiery Note’a 4 i jego odpowiednika z ekranem położonym na jedną z krawędzi. Jednak od pewnego czasu coraz częściej słyszymy o tym, że Koreańczycy szykują kolejną nowość, kolejną serię należącą do rodziny galaktycznych smartfonów.

Stosunkowo niedawno informowaliśmy Was o Galaxy A5, a więc modelu sytuowanego na średniej półce cenowej, którego obudowa ma być największą zaletą i ten element, na wzór Galaxy Alpha, będzie główną kartą przetargową. Jednak już wtedy mówiono o kolejnych modelach w postaci Galaxy A3 i A7. Teraz do Sieci przedostały się informacje dotyczące prawdopodobnie najmniejszego modelu z nowej rodziny smartfonów od Samsunga. Już kolejny raz chińska certyfikacja Tenaa dostarcza nam zdjęcia i specyfikację nadchodzących mobilnych urządzeń. Tym razem przyszła pora na Galaxy A3 i oto jego dane techniczne:

  • 4,5-calowy wyświetlacz AMOLED qHD (960×540);
  • układ Snapdragon 410 z 1 GB RAM;
  • aparat 8 MPx;
  • 8 GB wbudowanej pamięci (+microSD);
  • wymiary: 130.1 x 65.5 x 6.9 mm;
  • waga: 112 g;
  • Android 4.4 KitKat.

Pamiętajmy, że seria Galaxy A ma charakteryzować się świetnym wykonaniem i tym samym otrzymujemy jeden z najcieńszych tak dobrze wykonanych smartfonów od Samsunga.

Skoro już Tenaa wydaje certyfikaty dla Galaxy A3 i A5 to musi oznaczać, że w ciągu kilku tygodni do miesiąca Koreańczycy zdecydują się zaprezentować nową rodzinę urządzeń. Najmniejszy z nich według wstępnych plotek ma kosztować około 1300 złotych. Czy to wiele na start za dobrze wykonane urządzenie z przeciętną specyfikacją?

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy