facebook messenger rooms grupowe wideorozmowy

Messenger Rooms – Facebook reaguje na popularność Zoom i Microsoft Teams

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Facebook jako portal społecznościowy jest gigantem i nie można mu tego odmówić. Jednak dopiero teraz firma wydaje Messenger Rooms, czyli usługę, która teoretycznie powinna być dostępna od dawna. Niemniej, jak to się mówi, lepiej późno niż wcale, więc Amerykanie nadrabiają zaległości. Dlatego zainteresowani otrzymują kolejny sposób na grupowe wideorozmowy, które są niezastąpione w dobie pandemii. W takim razie, co dokładnie oferuje nowa usługa Facebooka?

Tego brakowało, czyli Messenger Rooms to grupowe, nielimitowane wideorozmowy od Facebooka

Ok, niektórzy mogą się zdziwić. W końcu wideorozmowy na Messengerze to nic nowego. Jednak były ograniczone na kilka sposobów. Przede wszystkim do liczby osób, ale także do konieczności posiadania konta na Facebooku. Messenger Rooms całkowicie to odmienia. Można stworzyć grupową wideorozmowę do 50 osób, a dołączyć może każdy – wystarczy udostępnić link. Nie zabrakło również dodatkowych rozwiązań, jak efektów rozszerzonej rzeczywistości, blokowania pokoi oraz zaawansowanego szyfrowania.

Zobacz też: Poznaj wymagania Microsoft Flight Simulator.

Niewykluczone, że ten krok okaże się kluczowym dla Facebooka z zupełnie innego względu. Messenger Rooms ma szansę pokazać, że gigant społecznościowy może stać się kolejną platformą dla korporacji. Znacie usługę Workplace? Zapewne nie, gdyż Facebook bardzo rzadko ją promuje, ale teraz może się wiele zmienić. Kiedy my będziemy mogli przekonać się, jak działa Messenger Rooms? Prawdopodobnie niedługo. Obecnie usługa została uruchomiona w wybranych państwach. Zapewne w ramach testów, jak i dostosowywania do regulacji prawnych w konkretnych regionach.Z czasem pokoje rozmów mają dotrzeć na Instagrama, WhatsApp oraz Portal.

Źródło: Facebook, GSM Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy