Na początku tego roku osoby, które pasjonują się grzebaniem w kodzie programów, odkryły, że Google pracuje nad dodaniem funkcji nagrywania rozmów do swojej aplikacji telefon Google. W tym tygodniu XDA Developers poinformowało, że opcja ta już została wprowadzona do niektórych telefonów Nokia w Indiach. Teraz natomiast mamy pewność, że opcja ta zawita także na innych rynkach. Pochodzi ona bezpośrednio od samego Google.

Nagrywanie rozmów w Androidzie

Nagrywanie rozmów w Androidzie

Nie jest to jednak oświadczenie giganta. To po prostu zwykły dokument pomocniczy na temat sposobu korzystania z aplikacji Telefon Google. Zawiera on instrukcję mówiącą, co należy zrobić, aby nagrać połączenie. Gigant co prawda już go wycofał, jednak zachował się jego zrzut ekranu, który możecie podziwiać powyżej. Zgodnie ze stroną pomocy technicznej Google, aby nagrać połączenie, urządzenie musi być wyposażone w system Android 9 lub nowszy i musi mieć najnowszą wersję aplikacji Telefon Google. Dodatkowo użytkownik musi dysponować obsługiwanym smartfonem i… znajdować się w regionie, gdzie taka opcja jest dostępna. Nie określono jednak, jakie to były urządzenia, kraje czy regiony. 

Zobacz też: Przedsiębiorcy: szybkie uruchomienie 5G w Polsce to konieczność

W dokumencie potwierdzono, że przy pierwszym nagrywaniu połączenia, użytkownik zostanie poinformowany, że jest odpowiedzialny za przestrzeganie lokalnych przepisów. Stwierdzono w nim:

Kiedy zaczynasz nagrywanie, druga strona słyszy ujawnienie informujące ją o tym, że rozmowa jest nagrywana. Po zakończeniu nagrywania druga strona słyszy informację, że nagrywanie rozmowy zostało zakończone. 

Możliwe, że opcja ta nie pojawi się w krajach, gdzie nagrywanie połączeń jest zwyczajnie nielegalne. Nie ma w tym nic dziwnego. Google musi przestrzegać lokalnych przepisów. Inaczej będzie musiało liczyć się z karami finansowymi albo innymi sankcjami.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.