Opowiem wam pewną historię: Smartfony od firmy Apple są znane ze swojego bezpieczeństwa i stabilności. Jak twierdzą ich co gorliwsi użytkownicy, zawieszenie ich jest prawie niemożliwe. Okazuje się jednak, że wystarczy jedna prosta wiadomość tekstowa, aby na użytkowników urządzeń z iOS padł blady strach. Jest ona w stanie zawiesić każde urządzenie pracujące pod tym systemem. Jedynym ratunkiem dla użytkowników jest jedynie restart urządzenia, które nie reaguje na żadne komendy.

Wiadomość zawiesza iPhone

Brzmi dziwnie znajomo, prawda? Zapewne już kilkukrotnie słyszeliście podobną historię. Można powiedzieć, że powraca ona niemal regularnie. Jedyną różnicą jest jednak treść wiadomości, która sieje tak wiele zamieszania. Co gorsza, nie wystarczy jej dostać w komunikatorze. Samo jej pojawienie się na ekranie smartfona, jeśli zostanie ona umieszczona, chociażby na jakieś stronie internetowej powoduje jego zawieszenie. To dzieje się znowu. Ktoś odkrył kombinację znaków, która jest w stanie zawiesić każdego iPhone i iPada. Nawet iPody Touch nie są bezpieczne. Jej treść brzmi następująco… No dobrze, nie będę jej wstawiał w sposób bezpośredni. Nie chciałbym zepsuć dnia komuś, kto czyta nasz portal przy użyciu iPhone albo iPada. Podam ją, jednak w bezpiecznej formie. Jest to dwukrotnie powtórzona kombinacja symbolu niemal identycznego z tym jeśli chodzi o zapis: بٍٍٍٍََُُُِّّّْرٍٍٍٍََُُِِّّّْآٍٍٍ i emoji przedstawiającego włoską flagę. 

Zobacz też: Fragmentacja Androida w Polsce – CERT Orange publikuje smutne dane

Na szczęście nie powoduje ona trwałych szkód. Jednak konieczność restartu urządzenia może być frustrująca. Zwłaszcza że w sytuacji, kiedy mamy włączony podgląd wiadomości przychodzących możemy nawet nie wiedzieć, że nasz telefon właśnie został zablokowany. Dlatego mam do Was gorącą prośbę: nie róbcie nikomu na złość i nie wysyłajcie ludziom ze sprzętem Apple takich wiadomości. Takie zachowanie jest głupie i nieodpowiedzialne.

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.