MIUI jest jedną z najbardziej zachwalanych nakładek na Androida. Zwłaszcza na rynkach azjatyckich. Nic więc dziwnego, że nadchodząca wersja MIUI 12 wzbudza tak wiele okazji. Wszelkiej maści oszuści postanowili wykorzystać ten fakt. Zapraszają oni użytkowników do zamkniętych testów beta najnowszej nakładki Xiaomi. Okazuje się jednak, że to zwykłe oszustwo, które ma na celu wyłudzić dane osobowe, albo nakłonić użytkowników smartfonów Xiaomi do zainstalowania malware.

Fałszywe testy MIUI 12

Fałszywe testy MIUI 12

W związku z tym Xiaomi zabrało głos w tej sprawie. Firma ostrzegła użytkowników przed dołączeniem do podejrzanych programów beta dla MIUI 12. Warto tu podkreślić, że jeszcze przed ogłoszeniem MIUI 12 pojawiły się pierwsze oszustwa tego typu. Ludzie byli skłonni w to uwierzyć, ponieważ plotki o tej wersji nakładki krążą już od czasu premiery MIUI 11. Warto tu podkreślić, że wersja nakładki Xiaomi jest dla smartfonów tej marki ważniejsza, niż wersja Androida, na której pracują. Każda iteracja oprogramowania mobilnego Xiaomi przynosi nowe funkcje i zmiany na podstawie opinii użytkowników i trendy rynkowe. Niesie to jednak ze sobą także pewne wady jak na przykład reklamy.

Zobacz też: Lenovo zaprezentowało nową wersję laptopa IdeaPad 5 z procesorem AMD Ryzen 4000

Xiaomi wydało w tej sprawie następujące oświadczenie:

Drodzy fani MIUI

Zwrócono nam uwagę, że ostatnio na różnych kanałach zaobserwowano wiele fałszywych programów testowych MIUI 12. W interesie naszych użytkowników niniejszym wyjaśniamy, że programy testujące MIUI będą uruchamiane tylko przez oficjalne kanały xiaomi, które odnoszą się do społeczności MIUI i oficjalnych kont społecznościowych firmy.

Prosimy nie ubiegać się o żadne programy testujące, chyba że zostaną one opublikowane na naszych oficjalnych kanałach.

Bądźcie czujni, dzięki za zrozumienie i wsparcie.

Jak dobrze wiemy, MIUI 12 zostanie ogłoszony w najbliższy poniedziałek, czyli 27 kwietnia. To właśnie wtedy oczekuje się startu prawdziwych kanałów beta dla nakładki. 


Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.