Centrum dewelooperskie HTCDev.com powoli zaczyna się rozkręcać, oferując coraz bogatszą ilość funkcji. Ostatnio na liście urządzeń wspieranych przez internetowe narzędzie odblokowujące bootloader pojawił się HTC EVO3D, dziś dołącza do niego pierwszy androidowy tablet tajwańskiego prducenta – HTC Flyer.

Wykonanie tej operacji pozwoli na instalowanie nieoficjalnego oprogramowania na urządzeniu i odblokuje pełną nad nim kontrolę. Jednak tę operację polecamy wyłącznie zaawansowanym użytkownikom, którzy są pewni, że wiedzą co robią. HTC informuje przy okazji, że ta modyfikacja może wywołać szereg nieodwracalnych zmian, które nie zostaną pokryte przez gwarancję. Wśród możliwych efektów ubocznych wymieniana jest niestabilność systemu, a nawet fizyczne uszkodzenie urządzenia wynikające z przegrzania. Pod uwagę należy też brać szansę na to, że część danych na naszym urządzeniu może być już dla nas niedostępna ze względu na nieważne klucze DRM.

Brzmi to dosyć groźnie i raczej nie znajdzie się wielu chętnych do odblokowania bootloadera z wykorzystaniem tej metody. Powstaje pytanie czy HTC zamierza kontynuować tak wyglądającą politykę, czy też nowa fala urządzeń będzie pozbawiona ograniczeń wprost z pudełka – czas pokaże.

źródło: androidcentral.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Urban

Informatyk z wykształcenia, dziennikarz z wyboru. Od zawsze wierny Androidowi.