Współczesne technologie coraz częściej wykorzystywane są do pomagania i opieki nad innymi. Wykorzystała je w ten sposób firma mPTech, tworząc aplikację 4family oraz dedykowany telefon dla seniorów.

Czym jest aplikacja 4family?

Aplikacja 4family pozwala na zdalną opiekę nad osobami starszymi i np. dziećmi. Za jej pomocą z konta opiekuna możliwe jest lokalizowanie urządzenia, wysyłanie wiadomości (również głosowych) czy zdalne zarządzanie drugim telefonem. Wśród funkcji zarządzających można wymienić dodawanie kontaktów czy wydarzeń w kalendarzu. Z drugiej strony po stronie telefonu połączonego z aplikacją możliwe jest między innymi proste wysyłanie wiadomości głosowych (np. po przytrzymaniu klawisza „5”) czy alarmów SOS. Aplikacja zarządzająca dostępna jest dla smartfonów działających pod kontrolą Androida.

Dedykowany telefon

Na potrzeby aplikacji stworzono dedykowane urządzenia, jednym z nich jest specjalna wersja telefonu myPhone Halo Q. Jest to klasyczna komórka dla osób starszych, charakteryzuje się powiększonymi przyciskami i menu z czytelnymi, dużymi ikonami. Telefon na wzór urządzeń stacjonarnych jest wyposażony w bazę, która po naciśnięciu dedykowanego przycisku pozwala na odnalezienie zgubionej słuchawki. Poza tym jest to bardzo prosty telefon, do komunikacji z aplikacją wykorzystywana jest jeszcze sieć 2G. Urządzenie zostało wycenione na 199 zł.

Ekosystem będzie rozwijany

Na chwilę obecną w ofercie jest tylko jeden telefon współpracujący z aplikacją 4family. W przyszłości oferta ma się jednak powiększyć o kolejne telefony, a także zegarki i smartbandy. Trzeba przyznać, że takich projektów na rynku brakuje. O ile kupienie telefonu dla seniora nie jest dziś problemem, tak kupienie czegoś z podobną funkcjonalnością do 4family graniczy z cudem.

Źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.