Prezes i założyciel SpaceX, Elon Musk, podzielił się szczegółami na temat tego, kiedy możemy spodziewać się, że Starlink będzie rzeczywiście dostępny dla klientów. Za pośrednictwem swojego konta na Twitterze stwierdził, że prywatna beta usługi wystartuje w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Będą to więc testy skupione wokół pracowników firmy. Natomiast za pół roku mają rozpocząć się otwarte testy beta. Czyli takie, do których mogą dołączyć klienci.

Testy beta Starlink

Testy beta Starlink

Początkowe beta testy będą miały zastosowanie do osób, które znajdują się w konkretnych szerokościach geograficznych. Wcześniej SpaceX poinformowało, że usługa Starlink będzie początkowo dostępna dla klientów w Kanadzie i północnych Stanach Zjednoczonych w 2020 roku, a w 2021 roku zostanie rozszerzona o dodatkowe usługi w innych częściach świata. Na Twitterze w odpowiedzi na pytanie, czy Niemcy liczą się jako duża szerokość geograficzna, Musk powiedział, że tak. Przy okazji przyznał, że beta usługi może być dostępna także na innych rynkach. Jest to bardzo dobra wiadomość także dla nas. Oznacza to, że Polska także może się załapać na start tej usługi. W końcu dzielimy z Niemcami tę samą szerokość geograficzną. 

Zobacz też: Zmiany w Messenger Kids – komunikator dla ostrożnych i tych trochę mniej

Starlink docelowo ma na celu zapewnienie klientom na całym świecie tanich, szybkich łączy szerokopasmowych. Główną grupą odbiorców mają natomiast zostać ci, którzy obecnie nie mają niezawodnego lub wysokiej jakości dostępu do sieci ze względu na swoją lokalizację. Starlink i podobne projekty satelitarne mają na celu zniwelowanie tej luki. Warto tutaj podkreślić, że internet satelitarny już teraz jest w stosunkowo przystępnych cenach przy akceptowalnych prędkościach. Skoro Starlink ma być na tym polu rewolucją, to nie mogę się jej doczekać.

Źródło: TechCrunch

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.