Nie jest to najlepsza informacja dla osób, które w mediach społecznościowych naginają fakty, opisując nieistnijące wyjazdy do drogich kurortów. Chociaż tych mi akurat nie jest żal. Gorzej z tymi, którzy zwyczajnie szanują swoją prywatność. Polityka udostępniania lokalizacji przy dodawaniu postów może być dla nich uciążliwa. Chociaż pewnie rozwiążą tan problem, chociażby z wykorzystaniem sieci VPN.

Facebook i Instagram zdradzą lokalizację użytkowników

Facebook i Instagram zdradzą lokalizację użytkowników

Gigant portali społecznościowych testuje nową funkcję. Ta pokazuje lokalizację pochodzenia na każdym wpisie dokonanym przez osobę, która ma wielu obserwatorów na Facebooku lub Instagramie. Próba rozpoczyna się w USA, jednak wedle planów nowa funkcjonalność ma objąć cały świat. Kierownik produktu Facebooka Anita Joseph i kierownik produktu Instagrama Georgina Sheedy-Collier zauważyły, że nowa funkcja jest przedłużeniem wcześniejszych wysiłków, które firmy podjęły, aby dać ludziom lepsze zrozumienie, kto kryje się za kontem. Ma to im pomóc ocenić ich autentyczność i niezawodność. Chociaż osoby stojące za popularnymi profilami mogą w tym widzieć zagrożenie dla swojej prywatności.

Zobacz też: Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?

Działania te wydają się umotywowane politycznie, ponieważ Joseph i Sheedy-Collier wspomnieli, że stanowią one część szerszych wysiłków na rzecz ochrony wyborów i zwiększenia przejrzystości. W szczególności Facebook nie zdefiniował, co stanowi konto wysokiego zasięgu. Nie jest również jasne, czy dane dotyczące lokalizacji zostaną dodane z mocą wsteczną do starszych postów. Mam głęboką nadzieję, że Unia Europejska uzna to za naruszenie prywatności i nie wyrazi zgody na wprowadzenie takiej funkcjonalności na swoim terytorium. Oczywiście rozumiem, że nie wszyscy użytkownicy tych serwisów są uczciwi wobec swoich odbiorców. Jednak uważam, że nie jest to powód, aby wszyscy mieli ponosić tego konsekwencje. W końcu Facebook i Instagram zdradzą lokalizację także tych uczciwych użytkowników.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.