Nie od dzisiaj wiadomo, że większa konkurencja wpływa pozytywnie na rynek. Okazuje się, że do grona producentów tworzących gamingowe laptopy dołącza ADATA, czyli firma znana bardziej z tworzenia podzespołów komputerowych. Należąca do tej firmy marka XPG wzbogaciła się właśnie o laptopa dedykowanego graczom. Mowa tutaj o modelu Xenia, którego wydajne podzespoły pozwolą na komfortową grę w najnowsze tytuły.

ADATA XPG XENIA – laptop gamingowy, który może nigdy nie trafić do sprzedaży w Europie

ADATA XPG XENIA

Najnowsza propozycja firmy ADATA wyposażona została w 15,6-calową matrycę o zadowalającej rozdzielczości Full HD. Dzięki zastosowaniu cienkich ramek laptop prezentuje się smuklej niż inne gamingowe konstrukcje. Za szybkość urządzenia odpowiadać będzie 6-rdzeniowy i 12-wątkowy procesor Intel Core i7-9750H pracujący z zegarem od 2,6 do 4,5 GHz. Za wyświetlanie gier w odpowiednio wysokich detalach odpowiadać będą NVIDIA GeForce RTX 2070 Max-Q lub GeForce GTX 1660 Ti, w zależności od wybranego wariantu. Pierwsza z nich wyposażona jest w 8 GB pamięci VRAM, natomiast słabszy wariant w 6 GB. Należy pamiętać, że nie są to najszybsze GPU znajdujące się obecnie na rynku, jednak wydaje się, że do zabawy w Full HD będą one wystarczające. Ponadto ADATA XPG XENIA posiada możliwość zamontowania do 32 GB pamięci operacyjnej RAM DDR4 2666 MHz. Na dane dla użytkownika przeznaczony jest półprzewodnikowy dysk M.2 NVMe w postaci ADATA XPG SX8200 Pro o pojemności 1 TB.

Zobacz też: Huawei zaprezentował nowego smartwatcha dla dzieci – poznajcie Children’s Watch 3 Pro Super Version

Jak na laptop gamingowy przystało nie mogło zabraknąć podświetlonej klawiatury, wykorzystującej optyczno-mechaniczne przełączniki typu Silent/Tactile. Nie zabrakło również miejsca dla trzech portów USB 3.2 Gen 2, jednego Thunderbolt, jednego HDMI oraz czytnika kart SD. Ponadto ADATA zdecydowała się na użycie podobnego kadłubka, wykorzystanego wcześniej przez innych producentów. Laptop ADATA XPG SX8200 posiada obudowę o wymiarach 356,4 × 233,6 × 20,5 milimetrów. Całość waży około 1,85 kilograma. Urządzenie będzie dostępne na rynku azjatyckim i amerykańskim w trzecim kwartale 2020 roku. Niestety na tę chwilę nie wiadomo, czy producent zdecyduje się na sprzedaż w Europie.

Źródło: Notebookcheck

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.