5G szansą dla naszej gospodarki

5G jest tym, czego potrzebuje nasza gospodarka – zwłaszcza w czasie kryzysu

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Pandemia koronawirusa to nie tylko zagrożenie dla naszego życia lub zdrowia. To także cios dla całej gospodarki. Część sektorów została sparaliżowana na jej skutek. Pozostałe, które działają stosunkowo normalnie, także nie mogą się czuć bezpieczne. W końcu ekonomia to system naczyń połączonych. Jeśli upadnie jakiś sektor, to jego pracowników nie będzie stać na usługi firm, które wciąż pracują. Jaka będzie skala problemów? Nawet nie będę próbował zgadywać. Nawet specjaliści od ekonomii tego nie wiedzą, a ja do nich nie należę. 

5G szansą dla naszej gospodarki

5G szansą dla naszej gospodarki

Wielu jest zgodnych, że sieć 5G jest szansą dla gospodarki. Właśnie to było motywem przewodnim webinarium Infrastruktura Sieci, które zostało zorganizowane przez Executive Club. Jest to organizacja biznesowa zrzeszająca 215 firm polskich i międzynarodowych, która funkcjonuje od 2005 roku. Można do niego dołączyć jedynie dzięki rekomendacji członków i przez zgodę pozostałych. Klub zrzesza wokół siebie głównie elity biznesowe. Panel dotyczący wpływu sieci 5G na gospodarkę był prowadzony przez Andrzeja Dulkę Prezesa Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Gorąco zachęcam do zapoznania się z całością materiału. Ja natomiast postarałem się przytoczyć część z najistotniejszych wniosków, jakie tam padły.

Zobacz też: Czytniki w promocji, czyli inkBOOK świętuje Dzień Książki

Paneliści zgodzili się, że rozwój technologii 5G jest wielką szansą na Polskiej gospodarki i może okazać się ratunkiem dla niej w trakcie trwającej pandemii. Usługi sieciowe stanowią klucz do dalszego rozwoju niemal wszystkich gałęzi gospodarki. Dlatego należy wykorzystać szansę biznesową i czerpać jak największe korzyści z technologii, zamiast się jej bać. Zwłaszcza że wiele firm może zechcieć przenieść produkcję do Europy w obawie przed powtórzeniem się tego scenariusza. Musimy więc zrobić wszystko, aby ich wybór padł na Polskę. Do tego jednak potrzebujemy nowoczesnej infrastruktury sieciowej, także na terenach podmiejskich oraz… dróg. Jednak ich temat spotkania nie dotyczył. Oczywiście zachęcam do zapoznania się z całością materiału.

Źródło: Executive Club

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy