ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Smart TV z Apple Music

Samsung Smart TV otwiera się na konkurencję – witamy Apple Music

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Samsung Smart TV doczekał się aktualizacji w Polsce, a to oznacza, że na telewizorach wielu użytkowników pojawiła się nowa zawartość. Tym razem przyszła pora na Apple Music, czyli serwis, który konkuruje m.in. ze Spotify czy YouTube Music. Co to oznacza dla użytkowników telewizorów od Samsunga? Zdecydowanie więcej możliwości.

Samsung Smart TV z dostępem do Apple Music

Apple Music
Fot. Apple Music

To nie pierwszy raz, kiedy Samsung daje swoim klientom dostęp do rozwiązań Apple. W zeszłym roku na telewizorach producenta pojawiła się bowiem aplikacja do Apple TV, czyli serwisu VOD amerykanów. Ten może nie jest tak popularny, jak Netflix czy HBO Go, ale można na nim znaleźć sporo interesujących treści. Teraz przyszła pora na Apple Music. To powinno być już dostępne dla tych użytkowników, którzy mają telewizory Samsung Smart TV wyprodukowane w latach 2018-2020.

Naszym celem zawsze było dostarczanie użytkownikom najlepszej rozrywki. Teraz jest to dla nas szczególnie ważne, bo spędzając coraz więcej czasu w domu wszyscy potrzebujemy nowości – powiedział Salek Brodsky, Vice President of Strategic Partnerships and Business Development w Samsung Electronics. – W ubiegłym roku jako pierwsi zaproponowaliśmy użytkownikom aplikację Apple TV, z kolei dziś rozszerzamy współpracę z Apple oferując dostęp do Apple Music. Dzięki temu możemy zaproponować niezrównane możliwości w zakresie rozrywki szczególnie tym, którzy oczekują dostępu do szerokiej gamy aplikacji na swoich Smart TV. 

Zobacz też: Wydajność iPhone SE 2020 nie jest taka, jak można było przypuszczać

Oczywiście do korzystania z aplikacji Apple Music, konieczne będzie posiadanie subskrypcji usługi. W zamian dostaje się dostęp do około 60 milionów utworów, ale także i do radia Beats 1. Dobra wiadomość jest jednak taka, że posiadacze telewizorów Samsunga mogą pobrać aplikację ze sklepu, a następnie testować ją za darmo przez okres trzech miesięcy. Jeżeli ktoś posiada odpowiedni sprzęt, warto wypróbować usługę na własne skórze.

Źródło: Samsung

Sprawdź najnowsze wpisy