ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Redmi Pad 5G specyfikacja

Redmi Pad 5G – niespodziewany atak Xiaomi na rynek tabletów

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Mogłoby się zdawać, że Xiaomi już odpuściło sobie rynek tabletów. Okazuje się, że nic bardziej mylnego. Chiński producent elektroniki zamierza jeszcze raz spróbować sił na tym polu. Tym razem jednak posługuje się marką Redmi. To natomiast oznacza, że możemy mieć do czynienia z niezwykle atrakcyjnie wycenionym produktem. Czy Redmi Pad 5G będzie wielkim powrotem Xiaomi na ten rynek? Wszystko na to wskazuje.

Redmi Pad 5G specyfikacja i data premiery

Redmi Pad 5G specyfikacja

Najnowszy tablet Xiaomi, czyli Redmi Pad 5G ma zadebiutować 27 kwietnia. Według plotek przyjdzie nam za niego zapłacić 2000 juanów, czyli około 1200 PLN. I jest to naprawdę atrakcyjna cena jak za ten sprzęt. Jak łatwo odgadnąć, chociażby po samej nazwie tablet ten będzie obsługiwał sieć 5G. Wszystko to dzięki zastosowanemu procesorowi, którym jest Snapdragon 765G, czyli układ, który możemy znaleźć w najdroższych smartfonach ze średniej półki. Co ciekawe mimo tego układu i niskiej ceny nie wydaje się, żeby producent zamierzał oszczędzić na pozostałych parametrach. Te prezentują się naprawdę dobrze.

Zobacz też: Sieć 5G na Mount Everest – technologia nie przestaje zadziwiać

Najważniejszy element każdego to ekran. Nie wiadomo, w jakiej technologii zostanie wykonany, jednak biorąc pod uwagę cenę urządzenia, należy się spodziewać panelu LCD. Ten ma jednak wspierać odświeżanie obrazu z częstotliwością 90 Hz. Z tyłu ma natomiast znaleźć się aparat o rozdzielczości 48 Mpix. Najprawdopodobniej będzie to ta sama matryca, którą można znaleźć, chociażby w Redmi Note 7. Jakość zdjęć będzie więc przyzwoita jak na smartfon i ponadprzeciętna jak na tablet. Niestety, nie wiadomo nic na temat pojemności jego baterii. Za to na pewno nie będzie się ona ładowała zbyt długo ze względu na wsparcie dla ładowarek o mocy do 30 W. I mówiąc szczerze, ten opis wygląda zbyt pięknie, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę urządzenia. Dlatego mimo wszystko zalecałbym podchodzić do tych rewelacji z odrobiną sceptycyzmu. Wszystko stanie się jednak jasne już w poniedziałek.

Źródło: GSMarena

Sprawdź najnowsze wpisy