Seria Galaxy S20 miała swoją premierę kilka miesięcy temu. Mimo że jest to flagowy model producenta, to nie obyło się bez kilku wpadek i problemów. Te na całe szczęście są przeważnie spowodowane niedoróbkami w oprogramowaniu smartfonu, a nie błędami konstrukcyjnymi. Dzięki temu rozwiązywanie problemów jest możliwe dzięki aktualizacjom systemowym. Niestety, wraz z nimi czasami pojawiają się także nowe problemy.

Samsung naprawił Galaxy S20 Ultra

Samsung naprawił Galaxy S20 Ultra

Dobrym przykładem na to był problem z zielonym ekranem w Samsungach z serii Galaxy S20. Przy ustawionym odświeżaniu na 120 Hz i jasności poniżej 25% obszary, które powinny być czarne, zaczynały świecić na zielono. Warto tu podkreślić, że błąd ten nie dotyka wszystkich egzemplarzy, a jego występowanie zdaje się losowe. Producent wycofał kilka dni temu wadliwą aktualizację ze sklepu, chociaż jedynie dla modelu S20 Ultra. I właśnie do tego modelu jako pierwszego trafiła łatka, która rozwiązuje ten problem. Po jej zainstalowaniu znów można cieszyć się nieskazitelną czernią na ekranie smartfona, niezależnie od ustawień ekranu.

Zobacz też: Sieć 5G jest tym, czego potrzeba przyrodzie

Niestety opis aktualizacji jest pozbawiony szczegółów. Nie wiadomo wiec, czy naprawione zostały pozostałe błędy, na które narzeka część posiadaczy smartfona. Mowa tutaj o wolniejszym ładowaniu baterii, wolniejsze ustawianie ostrości aparatu czy problemach z wydajnością i przegrzewaniem. Oczywiście te problemy również nie dotykają wszystkich użytkowników flagowego smartfona od Samsunga. Miejmy też nadzieję, że nie przysporzy ona nowych problemów ze smartfonem. Miejmy nadzieję, że nie i Samsung dokładnie sprawdził aktualizację, której celem było naprawianie błędów, a nie ich powodowanie.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.