Seria Galaxy S20 miała swoją premierę kilka miesięcy temu. Mimo że jest to flagowy model producenta, to nie obyło się bez kilku wpadek i problemów. Te na całe szczęście są przeważnie spowodowane niedoróbkami w oprogramowaniu smartfonu, a nie błędami konstrukcyjnymi. Dzięki temu rozwiązywanie problemów jest możliwe dzięki aktualizacjom systemowym. Niestety, wraz z nimi czasami pojawiają się także nowe problemy.

Samsung naprawił Galaxy S20 Ultra

Samsung naprawił Galaxy S20 Ultra

Dobrym przykładem na to był problem z zielonym ekranem w Samsungach z serii Galaxy S20. Przy ustawionym odświeżaniu na 120 Hz i jasności poniżej 25% obszary, które powinny być czarne, zaczynały świecić na zielono. Warto tu podkreślić, że błąd ten nie dotyka wszystkich egzemplarzy, a jego występowanie zdaje się losowe. Producent wycofał kilka dni temu wadliwą aktualizację ze sklepu, chociaż jedynie dla modelu S20 Ultra. I właśnie do tego modelu jako pierwszego trafiła łatka, która rozwiązuje ten problem. Po jej zainstalowaniu znów można cieszyć się nieskazitelną czernią na ekranie smartfona, niezależnie od ustawień ekranu.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Zobacz też: Sieć 5G jest tym, czego potrzeba przyrodzie

Niestety opis aktualizacji jest pozbawiony szczegółów. Nie wiadomo wiec, czy naprawione zostały pozostałe błędy, na które narzeka część posiadaczy smartfona. Mowa tutaj o wolniejszym ładowaniu baterii, wolniejsze ustawianie ostrości aparatu czy problemach z wydajnością i przegrzewaniem. Oczywiście te problemy również nie dotykają wszystkich użytkowników flagowego smartfona od Samsunga. Miejmy też nadzieję, że nie przysporzy ona nowych problemów ze smartfonem. Miejmy nadzieję, że nie i Samsung dokładnie sprawdził aktualizację, której celem było naprawianie błędów, a nie ich powodowanie.

Źródło: Gizmochina
Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.