Odpowiedzialne firmy powinny dbać o środowisko

T-Mobile uważa, że odpowiedzialne firmy powinny dbać o środowisko

Newsy

Koronawirus jest ostatnio tematem numer jeden na całym świecie. Światowa pandemia przyćmiła nieco pozostałe problemy naszego świata. Nie oznacza to jednak, że one zniknęły. Jednym z najpoważniejszych jest natomiast ochrona środowiska. To rzecz jasna jest znacznie mniej zdewastowane, niż co bardziej fanatyczni ekolodzy starają się nam wmówić. Na całe szczęście. To bowiem oznacza, że nie musimy go odbudowywać. Jednak z całą pewnością musimy zacząć dbać o to, co już mamy i nie dopuścić do jego dalszej degradacji.

Odpowiedzialne firmy powinny dbać o środowisko

Firmy powinny dbać o środowisko

Dużo zależy rzecz jasna od nas samych. Nie powinniśmy marnować energii ani palić śmieciami. Nie marnujmy także jedzenia. Jego produkcja pochłania wiele wody i generuje masę gazów cieplarnianych. Gaśmy światło, wyłączajmy komputer czy telewizor, kiedy z nich nie korzystamy. Warto też ograniczyć kąpiele: prysznic jest dużo bardziej oszczędny. Segregujmy śmieci i nie zmywajmy przy odkręconym kranie. W ten sposób zadbamy nie tylko o środowisko, ale także dzięki niższym rachunkom o nasz domowy budżet. Prawda jest jednak taka, że dużo zależy od firm. 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Zobacz też: Google i Facebook źródłem dochodów Australii?

Nie ma sensu się przerzucać odpowiedzialnością o to, kto truje świat bardziej: gospodarstwa domowe, czy firmy. O środowisko powinni dbać wszyscy. Dobrze rozumie to T-Mobile, które stwierdziło właśnie, że odpowiedzialna firma to taka, która dba o środowisko. Andreas Maierhofer, CEO T-Mobile Polska wydał właśnie następujące oświadczenie w tej sprawie:

Poprawa stanu środowiska to jeden z obowiązków przedsiębiorstw, ale też pozytywny trend, który coraz wyraźniej widać na rynku. Mimo to, naszą planetę może uratować jedynie jeszcze większe zaangażowanie! Nie zamierzamy rezygnować z takiego podejścia niezależnie od bardzo trudnych warunków, w których wszyscy teraz funkcjonujemy.

Ochrona środowiska naturalnego jest dla nas niezwykle ważna, to część naszej nowej strategii i wdrażamy ją równolegle do innych działań CR, które podejmujemy w ramach walki z pandemię. Choć wiele inicjatyw podejmowaliśmy już wcześniej i o wielu nigdy nie wspominaliśmy, to teraz chcemy wysłać jasny komunikat: Świat potrzebuje naszej pomocy, a my nie pozostaniemy głusi na jego wołania! Planujemy do roku 2030 zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 90% w porównaniu do 2017 roku, a od 2021 korzystać już wyłącznie z zielonej energii. Z kolei od 2020 roku sukcesywnie wymieniamy flotę samochodów służbowych z silnikami diesla na hybrydowe. Ten etap zaczęliśmy już w zasadzie wiele lat temu, ponieważ przyjazne środowisku pojazdy elektryczne wprowadzamy do floty firmowej już od 2011 roku.

Od lat stawiamy na przyjazne środowisku rozwiązania, dzięki którym jesteśmy w stanie obniżyć zużycie infrastruktury od 20% do nawet 40%. Wykorzystujemy naturalne metody ogrzewania i chłodzenia, jak również planujemy budowę stacji bazowych w oparciu o nowoczesne rozwiązania. Nasze BTSy w zależności od chwilowego obciążenia, wyłączają niewykorzystywane sektory.

Fakt, że coraz więcej firm przyjmuje podobną filozofię, jest bardzo budujący. Dbajmy o przyrodę, dopóki jest w dobrym stanie. Jej odbudowa będzie znacznie trudniejsza.

Źródło: T-Mobile


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x