ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Play kupuje Virgin Mobile

Play kupuje Virgin Mobile Polska za astronomiczne pieniądze

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Play kupuje Virgin Mobile Polska i nie szczędzi przy tym gotówki. Właśnie ogłoszono podpisanie umowy na nabycie 100 procent udziałów w Virgin Mobile Sp. z o.o., które do tej pory nie było może zbyt mocnym graczem na naszym rynku, ale z całą pewnością rozpoznawalnym. Czy to oznacza, że klienci Virgin Mobile mają powody do zmartwień?

Play kupuje Virgin Mobile

Obecnie nie podano informacji na temat tego, co dalej stanie się z Virgin Mobile Polska. To z pewnością niedługo powinno być jasne. Niemniej to, że Play kupuje Virgin Mobile Polska to znak, że temu drugiemu nie wiodło się najlepiej, ale są szanse na rozwój. Wiadomo, że wśród operatorów komórkowych w Polsce jest ostra walka o klienta. Robi się więc wszystko, by mieć u siebie jak największą ich bazę. Taki zakup z pewnością przyczyni się do tego, że w Play pojawi się sporo osób.

Play kupuje Virgin Mobile
Fot. Play

Cena nabycia udziałów Virgin Mobile Polska została ustalona na 13,4 milionów euro, czyli 60,7 milionów złotych. Play wykorzysta do zakupu środki własne oraz z wykorzystaniem finansowania zewnętrznego. Przy samym zamykaniu transakcji będą jeszcze wprowadzane odpowiednie korekty, które mają wziąć pod uwagę sytuację finansową Virgin Mobile. Poniżej znajdziecie dodatkowe informacje o nabyciu, które znalazły się w notce prasowej od Play.

Zobacz też: Wyniki Galaxy S20 Ultra w DxOMark nie są tak dobre, jak zakładano

Nabycie Virgin Mobile Polska wymaga zgody antymonopolowej Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Po spełnieniu wszystkich warunków zawieszających, Play poinformuje rynek o zawarciu „Przyrzeczonej Umowy Sprzedaży i Nabycia Udziałów”. Nabycie Virgin Mobile Polska, uwzględniając koszty integracji oraz przewidywane synergie, powinno mieć pozytywny wpływ na skorygowaną EBITDA oraz wolne przepływy pieniężne dla akcjonariuszy (FCFE) Grupy Play Communications S.A. w ciągu 24 miesięcy od daty nabycia.

Źródło: Play informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy