AOD w MIUI 12 ma przynieść sporo zmian, względem poprzedniej wersji nakładki systemowej. Funkcja Always-on Display dostępna dla urządzeń z ekranem OLED, pojawiła się u Xiaomi od wersji MIUI 11. Jednak od czasu jej premiery sporo się zmieniło. Teraz Xiaomi także wprowadza zmiany tak, by użytkownicy ich urządzeń nie czuli się poszkodowani.

AOD w MIUI 12

Always-on Display to funkcja, która dla użytkowników smartfonów z ekranem OLED może być wyjątkowo pożyteczna. Pozwala na bezpośredni odczyt powiadomień czy godziny, bez konieczności wybudzania smartfona. Wiadomo, że codziennie takie wybudzanie urządzenia robione jest setki razy. Do tego dochodzi jednak odrobinę krótszy czas pracy na jednym ładowani, no ale nie można mieć wszystkiego. Wprawdzie AOD w MIUI 12 nie wprowadza zmian względem czasu pracy urządzenia, a przynajmniej nic na ten temat jeszcze nie wiadomo, ale za to wprowadza nowy wygląd ekranu.

AOD w MIUI 12
Fot. AOD w MIUI 12

AOD w tej wersji nakładki ma wspierać format MAML, co pozwoli projektantom na praktycznie dowolne dostosowywanie animacji do zegara czy wyświetlanej pogody. Ma to także dotyczyć zewnętrznych producentów, którzy dostaną dostęp do skrótów aplikacji czy informacji o stanie baterii. Do tej pory w smartfonach Xiaomi oraz Redmi, zewnętrzni producenci nie mieli możliwości integrowania w zegar czy pogodę, bo to „załatwiał” sam system. Teraz to się zmieni, a to otwiera przed nimi ogromne możliwości pod względem projektowania swoich rozwiązań.

Zobacz też: Ciśnieniomierz w Galaxy Watch Wactive 2 jeszcze w tym roku

Na sam start MIUI 12, Xiaomi zapowiedziało, że udostępni ponad 1000 takich ekranów AOD do wyboru, więc użytkownicy nie powinni narzekać. Wśród przygotowanych już znajdują się m.in. maskotka firmy czy grafiki z PUBG.  Firma już udostępniła część z nich w swojej aplikacji do testowania MIUI Theme, ale aktualizacja dostępna jest w Chinach. Dobrze, że Xiaomi otwiera się na zewnętrznych producentów, którzy mogą znacznie ożywić AOD. W końcu o to chodziło.

Źródło: Xiaomi / GizmoChina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.