Wiele urządzeń wciąż czeka na aktualizację do Androida 10. Ich właściciele często narzekają na to, że się ten proces przedłuża. Możliwe jednak, że powinni być z tego powodu wdzięczni producentom swoich smartfonów. Najnowsza iteracja Androida oferuje różne nowe funkcje i udoskonalenia, wzbogacając jednocześnie ogólne doświadczenie użytkownika. Okazuje się jednak, że nie dla wszystkich. Wielu osobom aktualizacja przysporzyła jedynie zmartwień.

Android 10 zamraża aplikacje

Android 10 zamraża aplikacje

Wielu użytkowników smartfonów z Androidem po aktualizacji zaczęło się uskarżać na problemy z zamrażaniem aplikacji i losowymi zawieszeniami interfejsu. Na problem jako pierwszy zwrócił uwagę Artem Russakovski z serwisu Android Police. Opisał on, jak jego Pixel 4 ma problemy z zamrożonymi aplikacjami i zawieszeniami UI systemu. I można by to uznać za jednostkowy przypadek, gdyby nie fakt, że pod jego tweetem wiele osób zaczęło opisywać podobne problemy. Co więcej, nie ograniczają się one do jednego producenta. Co prawda wśród osób zgłaszających obecność takich problemów dominują użytkownicy smartfonów Google Pixel. Jednak smartfony od OnePlus i Xiaomi również są tam często wspominane.

Zobacz też: Ciśnieniomierz w Galaxy Watch Active 2 – smartwatche wchodzą w nową erę

Z tego też powodu możemy założyć, że funkcja ta nie jest związana z Pixel launcherem. W końcu nakładka Xiaomi nie ma z nim nic wspólnego, a problemy występują. Warto jednak zaznaczyć, że problem nie występuje u wszystkich. Znaczna większość osób cieszy się z użytkowania Androida 10 bez żadnych przeszkód. Mimo to warto się wstrzymać z aktualizacją. W końcu nie wiadomo, czy nie dołączymy do wciąż rosnącego grona pechowców. Niestety, samo Google wciąż nie zabrało głosu w tej sprawie. A czy Wy również spotkaliście się z podobnymi problemami?

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.