ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Sony Xperia 5 II na renderach

Sony Xperia 5 II 5G na renderach – ten smartfon będzie wyróżniał się z tłumu

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Kompaktowy smartfon Sony Xperia 5 ma doczekać się wkrótce swojego następcy. Zgodnie z nowym podejściem do nazw firmy ma on się nazywać Xperia 5 II. Niestety, brakuje rzetelnych informacji na temat specyfikacji tego modelu. Dostaliśmy jednak jego renderty. Przyznam, że smartfon ten wygląda wręcz niesamowicie. Gdyby Sony skupiło się na takiej stylistyce, to mogłoby odzyskać sporą część rynku. Zresztą zobaczcie sami.

Sony Xperia 5 II na renderach

Holenderska strona LetsGoDigital zaprezentowała wygląd Xperii 5 II. Smartfon ten charakteryzuje się smukłym wyglądem z mieszanką gładkich krzywizn i ostrych krawędzi. Wygląda on prosto i elegancko, a przy okazji przykuwa spojrzenia. Zwłaszcza jego front z mocno wystającym ekranem. To oczywiście od razu budzi obawy, że smartfon ten mógłby nie przetrwać upadku na ekran. Z drugiej strony umieszczenie wyświetlacza poza ramkami sprawia, że podczas upadku na róg urządzenia energia kinetyczna powinna się po nim rozchodzić w mniejszym stopniu. Odsuńmy jednak dywagacje na temat mechaniki na bok. W końcu producent nie skupia się tu na wytrzymałości, a wyglądzie.

Zobacz też: Honor Band 5 za złotówkę – promocja, ale z „haczykiem”

Smartfon, mimo że ma ramki z powodu takiej konstrukcji wygląda, jakby był ich pozbawiony. Mam nadzieję, że na żywo będzie wyglądał równie dobrze, co na renderach. Prezentuje się on elegancko nawet z tyłu. To natomiast w czasach wielu obiektywów nie jest już tak oczywiste. Uwadze nie umyka taże gniazdo słuchawkowe Jack 3.5 mm. To coraz rzadszy widok, więc jego obecność bardzo cieszy. Według plotek w smartfonie ma znaleźć się Snapdragon 865 wspierany przez 8 GB RAM. Te informacje nie są jednak potwierdzone. Podobnie jak rendery, które również można zaliczyć do nieoficjalnych informacji. Warto jednak pamiętać, że LetsGoDigital zwykle się nie myli w tych sprawach.

Źródło: LetsGoDigital

Sprawdź najnowsze wpisy