ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Redmi Note 9S problemy z Wi-Fi

Smartfon 5G za 600 PLN i Redmi Note 9 5G? Takie są nowe plany Xiaomi

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Xiaomi jest jednym z pierwszych producentów stosujących technologię 5G. Pierwszy smartfon 5G firmy, czyli Mi Mix 3 5G, trafił do sprzedaży jeszcze w maju 2019 roku. Można go było kupić w Europie za jedyne 599 euro. Okazuje się, że firma chce wypuścić smartfon za 599, ale PLN. A raczej za 999 juanów, co jednak mniej więcej przekłada się na to samo. Co więcej, ma to nastąpić jeszcze do końca bieżącego roku, nie są to więc jakieś szczególnie dalekosiężne plany.

Redmi Note 9 5G i budżetowiec 5G

Redmi Note 9 5G i budżetowiec 5G

Według najnowszego wycieku dokumentacji producent zamierza wydać taki smartfon w listopadzie. Jeśli więc nic nie stanie mu na drodze, to dostaniemy wtedy pierwszego prawdziwego budżetowca z obsługą sieci najnowszej generacji. Warto tu przypomnieć, że prezes Xiaomi w listopadzie 2019 roku obiecał, że smartfon taki pojawi się do 2021 roku. Może to więc wskazywać, że producent zamierza rok po tej deklaracji zaprezentować takie urządzenie. Rzecz jasna wciąż nie wiadomo, na jakiej platformie ma pracować taki smartfon. Najprawdopodobniej będzie to jednak jakiś budżetowy procesor od MediaTeka lub UNISOC. Podobno obydwie firmy już pracują nad opracowaniem tanich układów 5G. 

Zobacz też: Dyski SSD mogą okazać się ratunkiem dla uszkodzonych retro konsol

To jednak nie koniec wieści. Te same dokumenty wskazują na pojawienie się modelu Redmi K30i. To również będzie smartfon 5G. Nie wiadomo jednak, czy producent w jego przypadku postawi na procesor znany z K30 5G, czyli Snapdragona 765G. Dokumenty jednak wskazują, że smartfon ten będzie wyposażony w słabszy aparat. Zamiast matrycy 64 Mpix znajdzie się tam 48 Mpix. Ma się ono pojawić już pod koniec kwietnia. Oznacza to, już za kilka dni przekonamy się o prawdziwości rzeczonego przecieku. Ostatnią, jednak nie najmniej ważną informacją jest jednak to, że w czerwcu ma zadebiutować Redmi Note 9 5G. Jego cena ma oscylować w okolicach 1000 PLN. 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy