ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
netflix

Aplikacja Netflixa na Androida z fenomenalną nowością, na którą wielu czekało

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Netflix to prawdziwy gigant, który cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Nie jest tajemnicą, że serwis jest dostępny na niemal wszystkich urządzeniach, bo posiada multum aplikacji. Jedną z nich jest ta na smartfony i tablety z systemem Android, która właśnie otrzymała fenomenalną funkcję, na którą czekało wielu użytkowników.

Nowość w Androidowej aplikacji Netflixa, czyli blokowanie ekranu

netflix usuniete filmy rzad

Choć ciężko mi to zrozumieć, zdaję sobie sprawę, że wiele osób ogląda filmy czy seriale Netflixa na smartfonach i tabletach. Wszyscy ci z pewnością są zaznajomieni z sytuacją, kiedy spokojnie oglądając ulubioną produkcję, niechcący dotykają ekranu i tym samym wstrzymują jej odtwarzanie. To z pewnością bardzo irytujące, jednak najnowsza wersja aplikacji Netflix na Androida wprowadza nowość, która ten problem eliminuje. Otóż mowa o przycisku blokowania ekranu, który został umieszczony tuż obok innych kontrolek w widoku odtwarzania. Jego dotknięcie spowoduje, że cały wyświetlacz przestanie reagować na dotyk (z wyjątkiem wspomnianego przycisku, rzecz jasna), uniemożliwiając tym samym przypadkowe zatrzymanie odtwarzanych treści.

Zobacz także: Facebook Gaming oficjalnie – mam wrażenie, że serwis próbuje nam drugi raz sprzedać to samo

Nowa wersja aplikacji Netflix na Androida jest już dostępna do pobrania w Google Play. Na chwilę obecną opisywana nowość dotyczy tylko wersji Androidowej, jednak z pewnością z czasem zawita także do użytkowników iPhone’ów i iPadów. Nie da się ukryć, że mamy do czynienia z małą, choć bardzo istotną poprawką, na którą czekało wiele osób. Komfort oglądania treści na małych ekranach znacząco się poprawił.

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najnowsze wpisy