ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
GeForce Now integracja ze Steam

GeForce Now traci kolejne tytuły gier. Czy to koniec tej usługi streamingowej?

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

Niestety nie jest to dobry czas dla GeForce Now, bowiem już za kilka dni z platformy znikną wszystkie tytuły gier takich firm jak Warner Bros., Codemaster, Klei i Xbox Games Studios. Opuszczenie platformy streamingowej przez to ostatnie nie jest zaskakujące. Już od dawna wiadomo, że Microsoft jest obecnie w fazie testowania własnej usługi grania w chmurze, czyli Project xCloud. Jednak przy okazji reszty należy podejrzewać, że winowajcą są kwestie finansowe.

W jakie tytuły gier nie zagramy już na GeForce Now?

GeForce Now tytuły gier

Oznacza to, że za pomocą GeForce Now nie zagramy już w takie tytuły gier jak Gears 5, Forza i Mortal Kombat. Lista od tej pory niedostępnych gier jest jednak o wiele dłuższa. Niestety, ale jedna z najlepszych o ile nie najlepsza usługa streamingowa na rynku gier wideo ma ciągle pod górkę. Wszak nie jest to pierwszy raz, kiedy piszemy o zerwaniu współpracy z NVIDIĄ przez deweloperów. Wyżej wymienione firmy dołączyły więc do 2K Games, Activision Blizzard i Bethesdy, które już wcześniej postanowiły nie udostępniać swoich gier na GeForce Now. Największy producent kart graficznych musi teraz zastanowić się, w jaki sposób namówić firmy do dalszej współpracy. NVIDIA podkreśla jednak, że cały czas prowadzą rozmowy i nowe gry będą dalej pojawiać się na platformie. Wydaje się jednak, że GeForce Now będzie potrzebowało bardzo dużo nowych i ciekawych tytułów, żeby zachęcić użytkowników do korzystania z usługi.

Zobacz też: Polacy bezpieczni w sieci? Wzmożona aktywność cyberprzestępców w czasie pandemii

Czy pomogą w tym Ubisoft oraz Epic Games, które jako jedne z nielicznych firm wspierają GeForce Now? To właśnie ta pierwsza firma dodała do usługi kolejne swoje tytuły, takie jak cała seria Assassin’s Creed i Far Cry. W najbliższych tygodniach mamy spodziewać się dodania do GeForce Now innych gier francuskiego producenta. Niestety, ale dobra kondycja ze strony technicznej nie idzie w parze z przemyślanymi decyzjami ze strony NVIDII. Wydaje się, że to właśnie źle sformułowane umowy są w głównej mierze braku wsparcia ze strony wydawców gier. Wszak na tę chwilę jest to największa bolączka GeForce Now, ponieważ jakość rozgrywki stoi na bardzo wysokim poziomie.

Źródło: Techradar

Sprawdź najnowsze wpisy