Xiaomi Mi 10 Youth Edition data premiery

Xiaomi Mi 10 Youth Edition jeszcze w tym miesiącu – ulepszony wariant Mi 10 Lite

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Niedawno zaczęły pojawiać się przecieki sugerujące, że Xiaomi zamierza wydać słabszą wersję Mi 10. Smartfon ten ma nosić nazwę Mi 10 Youth Edition, który na chińskim rynku ma być określany mianem Xiaomi Mi 10 Lite. Dzisiaj firma potwierdziła za pośrednictwem portalu Weibo, że smartfon ten zostanie zaprezentowany 27 kwietnia, czyli w przyszły poniedziałek. Zdalna impreza ma się odbyć o 14:00. Wtedy też producent ma zaprezentować MIUI 12.

Xiaomi Mi 10 Youth Edition data premiery

Xiaomi Mi 10 Youth Edition data premiery

Plakat Xiaomi Mi 10 Youth Edition pokazuje, że zostanie on wyposażony w poczwórny aparat z obiektywami na planie kwadratu. Mimo że jest to smartfon ze średniej półki, to wciąż będzie zaskakiwał możliwościami fotograficznymi. Świadczy o tym między innymi zastosowanie obiektywu peryskopowego, który ma umożliwiać nawet 50-krotne powiększenie. Producent niestety nie pochwalił się, ile wynosi w tym przypadku zoom optyczny. Jego pozostałe parametry są niemal identyczne jak w przypadku Xiaomi Mi 10 Lite dostępnego od jakiegoś czasu w Europie.

Zobacz też: Facebook odwołuje wszystkie imprezy do czerwca… przyszłego roku

Dostajemy więc układ Snapdragon 765G, 128 GB pamięci wewnętrznej UFS 2.1 i do 8 GB pamięci operacyjnej. Smartfon ma być wyposażony także w baterię 4160 mAh. Nie wiadomo jednak, czy pozostałe parametry obydwu smartfonów będą ze sobą zbieżne. Pozostaje mieć nadzieję, że Xiaomi Mi 10 Youth Edition nie okaże się jedynie ulepszonym wariantem dedykowanym na rynek chiński. Stosunkowo tani smartfon z potężnym zoomem mógłby być dobrą alternatywą dla fanów mobilnej fotografii, którzy nie chcą wydawać pieniędzy na flagowca. 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy