Samsung Hand Wash

Zegarki Samsunga również zadbają o czyste ręce

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Google jakiś czas temu wydało aktualizację dla Wear OS z funkcją na czas pandemii. Jej główną funkcją jest przypominanie o myciu rąk, odliczanie czasu i naleganie na to, żeby użytkownik użył mydła. Samsung jak się okazuje, nie mógł w tej kwestii być gorszy. Dlatego właśnie wydał dedykowaną aplikację dla swoich smartwatchy. Jej celem jest pomaganie użytkownikom regularnie myć ręce. Nie jest ona jednak elementem systemu i wymaga osobnego pobrania ze sklepu. To akurat spory plus dla rozwiązania Samsunga.

Samsung Hand Wash – aplikacja, która przypomni o myciu rąk

Samsung Hand Wash

Nie znajdziemy jej jednak w Sklepie Play, w końcu to platforma należąca do koreańskiego giganta. Aplikację o nazwie Hand Wash można znaleźć w Galaxy App store. Ponieważ nie ma lekarstwa na COVID-19 ani szczepionki najlepszym rozwiązaniem jest ostrożność. Jak zauważa WHO (Światowa Organizacja Zdrowia), można to zrobić tylko poprzez zachowanie społecznego dystansu i dokładne mycie rąk. Jak widać, wciąż jednak sporo osób ma problemy z tym ostatnim. W końcu w innym przypadku nie powstawałyby aplikacje wydające instrukcje, jak i kiedy należy to robić. Swoją drogą ciekawe czy dożyjemy czasów z instrukcją obsługi papieru toaletowego. Oczywiście w formie piktogramów…

Zobacz też: Google obiecuje wsparcie dla mediów w trakcie pandemii

Wróćmy jednak do aplikacji na zegarki. Mała grupa projektantów i programistów z Samsung Research Institute-Bangalore stworzyła aplikację Hand Wash. Ta powstała w ciągu dwóch tygodni podczas pracy zdalnej, co tylko mocniej podkreśla jej cel. Aplikacja nie tylko skłania użytkowników do mycia rąk, ale także pomaga w śledzeniu trendów związanych z tą czynnością. Cokolwiek to oznacza… Po uruchomieniu rozpoczyna się prawdziwy wyścig z czasem. Zegar będzie odmierzał czas przez 25 sekund. Daje nam to 5 sekund na zakręcenie kranu i nałożenie mydła i 20 sekund na rzeczywiste mycie rąk. Jeśli nie zdążymy… no cóż, lepiej dla nas, żebyśmy zdążyli. Przypomnienia w aplikacji są konfigurowalne, co oznacza, że użytkownik może ustawić dowolną liczbę cykli mycia rąk w ciągu dnia, zgodnie z własnym życzeniem. I tu kolejny plus dla Samsunga. W Google częstotliwość mycia rąk jest narzucone z góry. Aplikacja posiada również elegancką tarczę zegarkową, która pokazuje czas i liczbę zakończonych cykli oraz godzinę ostatniego mycia.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy